Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

“Dersanelerin kapatılmasına veliler karar versin”

“Dersanelerin kapatılmasına veliler karar versin”
  • 13.09.2014
  • 1.753 kez okundu

Taşköprü Aral Fen Dersanesi Müdürü Mustafa Sevinç:

Dersanelerin kapatılmasına veliler karar versin”

 

Taşköprü Aral Fen Dershanesi Müdürü Mustafa Sevinç, son zamanlardaki dershanelerin kapatılması tartışmalarına yeni bir yorum getirdi. Sevinç, velilerle yaptıkları görüşmelerden bahsederek velilerin özel okula dönüşmeye sıcak bakmadıklarını söyleyerek asıl bizim ihtiyacımız dersane özel okula gönderecek imkanımız olsa çocuğumuzu özel okula gönderirdik dediklerini söyledi.

Aral Fen Dershanesi Müdürü Mustafa Sevinç, velilerin kendi çocuklarıyla ilgili bir karar alınırken kendilerinden fikir alınmasını, dershanelerin kapatılması veya dönüştürülmesi işleminin de yapılırken yine öğrenci velilerine sorulmasını istediklerini belirtti.

Taşköprü’deki eğitim seviyesinin yüksek olduğundan bahseden Sevinç, Aral Fen Dershanesi olarak hiçbir zaman okullara alternatif olmadıklarını aksine birlikte çalışarak okulların yardımcı kuruluşu olduklarını ifade etti. Aral Fen Dershanesi olarak öğrencilere eğitim koçluğu yaptıklarını okul çıkışı ve hafta sonları öğrencilere birlikte ders çalışma imkanı sağladıklarını söyleyen Sevinç, “Ayrıca Aral fen Dershanesi olarak Taşköprü’nün eğitim üzerindeki etkisini görmek isteyene 2004 tarihinden bu yana Taşköprü’den Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lve Öğretmen Lisesi kazanma istatistiğine bakmalarını isterim, 2004’ten bu yana kazanma oranlarında ciddi artışlar var” dedi.

Sevinç, dershane olarak amaçlarının Taşköprü’deki eğitim öğretime katkı sağlamak ve öğrencileri her zaman eğitimin içinde tutmak olduğunu sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ