Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

“Herkes kendi işinin sahibi olabilmeli”

“Herkes kendi işinin sahibi olabilmeli”
  • 13.09.2014
  • 1.224 kez okundu
Reklam

Bağımsız Belediye Başkan adayı Musa Yalçın:

"Herkes kendi işinin sahibi olabilmeli”

 

30 Mart 2014 mahalli seçimlerine Taşköprü Kaymakamlığı’nda ki görevinden istifa ederek Bağımsız Belediye Başkan adayı olan Musa Yalçın, projelerini ilk olarak gazetemize açıkladı.

“Taşköprü büyük bir ilçedir hayalleride umutlarıda büyük olmalıdır diyerek çıktığımız bu yolda siz değerli halkımıza 21. yüzyılın belediyecilik anlayışına uygun projelerimi açıklamaktan mutluluk duyarım” diyen Yalçın; belediye başkanı seçildiği takdirde bu görevini dolu dolu icra edeceğini ve Taşköprü ilçemizin en büyük sorununun uzun zamandır süre gelen işsizlik olduğuna dikkat çekti.

Güzel insanımızın yaşadığı Taşköprü’de hiçbir vatandaşımızın bu sorunla karşı karşıya gelmemesi gerektiğini belirten Yalçın, samimiyetle açıklayacağı projelerinde bunun nasıl olacağını da Taşköprülülerin göreceğini ifade etti.

 

-İstihdam… İstihdam… İstihdam…

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yalçın şöyle devam etti: “Saygı değer hemşehrilerim; allah nasip eder ve siz değerli Taşköprülü kardeşlerimin teveccühü ile yapılacak olan seçimlerde belediye başkanı olarak göreve geldiğim takdirde tüm Taşköprü halkının ortak olabileceği bir şirket kurulacaktır. Bu oluşuma her vatandaşımız 2000 TL gibi bir rakamla katılarak hissedar olabilecektir. Bu şirket ilk etapta 200 büyük baş, 800 sanem keçisi, 100 deve kuşu ve 500 kafkas arısı ile hayvancılık alanında faaliyete geçecektir. Bunun için gerekli ahır ve hayan alımı ile igili projeler hazır durumda olup, ahırların kurulacağı ve arıların konuşlandırılacağı köyler tespit edilmiştir. Ayrıca buralarda 60 civarında çalışan istihdam edilecektir. İlçemizde şuan hiçde iç açıcı görüntüye sahip olmayan Kuruçay mevkiinde gerekli ıslah çalışması yapılarak yaklaşık 310 çalışanı olan süt ve et ürünleri entegre tesisi ile 95 çalışanı olan çorap fabrikası kurulacaktır” dedi.

 

-Turizm bizim için önemli

Taşköprü için bir diğer önemli konunun da turizm olduğuna dikkat çeken Musa Yalçın, “Turizm yönünden bu güzel içemizin geliştirilmeside oldukça önemli. Kurban tepesi mevkiine 50 dönüm arazi üzerine Aqua Marina (su oyunları ve eğlence merkezi) kuracağız. Buda Taşköprü’müzün sosyal hayatını artıracağı gibi istihdam ve gelir bakımından oldukça önemli bir yer teşkil edecektir” şeklinde konuştu.

 

-Taşköprü, Türkiye pazarına ortak olabilmeli!

Taşköprü’nün, Türkiye pazarına ortak olup payını alabilmesi gerektiğine inanıyorum diyen Yalçın şöyle devam etti: “Bu nedenle amacım market sektörüne girerek Türkiye genelinde marketleşmek. Yapmış olduğumuz hesaplamalara göre 5 sene içersine 150 civarında marketimizin olabileceğine hiç şüpheniz olmasın. Halkımızın katkı payları ve devlet destekli alacağımız hibe ve kredilerle 22 milyon TL civarında mâl olacak. Bu projelerin en önemli noktası isteyen bütün hemşehrilerimizin bu oluşuma ortak olabilme imkânının olmasıdır. Proje hayata geçtikten yaklaşık 5 yıl sonra her hissedar 1000 TL aylık kâr payı alabilecektir.”

Yalçın son olarak diğer projelerini ise önümüzdeki süreçte açıklayacağının altını çizdi.

 

 

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ