Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

2 milyon TL’lik Kültür Merkezi

2 milyon TL’lik Kültür Merkezi
  • 13.09.2014
  • 1.138 kez okundu
Reklam

 

20 yılda tamamlanmayan Kültür Merkezi’ne 2 milyon TL ödenek ayrıldı

Taşköprü’ye 2 milyon TL’lik Kültür Merkezi

 

Taşköprü ilçemizde 1993 yılında temeli atılan ve bugüne kadar bir ilerleme kaydedilemeyen Taşköprü Kültür Merkeziinşaatına Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 2 milyon TL ödenek ayrıldı. Bu yıl inşaat çalışması başlayacak olan Kültür Merkezi’nin 2 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Taşköprü Kurban Tepe Mevkii’nde TOKİ Kız Yurdu yanında bulunan kültür merkezi inşaatı ile ilgili olarak konuşan Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan, 1993 yılında temeli atılan Taşköprü Kültür Merkezi’nin bugüne kadar ödenek yetersizliğinden dolayı tamamlanmadığını ve günümüzde bakanlıklarının yarım kalan kültür merkezlerini tamamlaması projesi kapsamında Taşköprü Kültür Merkezi’ne 2 milyon TL ödenek ayrıldığını ve parayı İl Özel İdaresi’ne aktardıklarını kaydetti.

3 katlı ve yaklaşık 2 bin m2 kullanım alanı olan Taşköprü Kültür Merkezi inşaatının yapımına önümüzdeki aylarda başlanmasının beklendiği belirtildi.

Göreve geldikleri günden bu tarafa Taşköprü’nün bir kültür merkezine kavuşması amacıyla çaba harcadıklarını kaydeden Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ise Taşköprü Kültür Merkezi’ne ödenek ayrılmasında büyük pay sahibi olan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’a, Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Mustafa Gökhan Gülşen ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Ziver Kaplan’a teşekkür etti.

Yapılacak olan Kültür Merkezi’nde konferans salonu, kütüphane, çok amaçlı salon gibi kullanım alanlarının bulunacağı kaydedildi.


Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ