Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

3 müebbet artı 25 yıl!

3 müebbet artı 25 yıl!
  • 13.09.2014
  • 1.663 kez okundu
Reklam

-EMEKLİ İMAMA 3 MÜEBBET ARTI 25 YIL CEZA

 

Taşköprü ilçemizde tartıştığı 2 oğlu ve 1 gelinini tabanca ile öldürüp, eşini de ağır yaraladığı öne sürülen sanık emekli imam Cemil Yılmaz (72) 3 müebbet ve 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya 12 Aralık 2006 tarihinde tartıştığı oğulları Halil ve Hüseyin ile gelini Zehra’yı öldüren ve eşi Necmiye’yi ağır yaralayan ve daha sonra hastanede yaşamını yitirmesine yol açtığı gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık Cemil Yılmaz katıldı.

Davayı gören mahkeme heyeti ilk olarak iki oğlu Halil ve Hüseyin ile gelini Zehra’yı öldürmesi suçundan açılan dava sonucu oğullarını öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet, gelinini öldürmekten ise müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yargıtay’ın ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldıktan sonra 1 hafta içinde hayatını kaybeden Cemil Yılmaz’ın eşi Necmiye’nin davasının da bu dava ile birleştirilip görülmesi yönündeki karar alması sonucu Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi davayı yeniden görmeye başladı.

Yeniden görülen davanın karar duruşmasında mahkeme iyi halini de göz önünde bulundurduğu Yılmaz’ı 2 oğlu ve eşini öldürmekten üç müebbet, gelinini öldürmekten ise 25 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Karar duruşmasını Yılmaz’ın öldürdüğü oğlu Halil ve gelini Zehra’nın kızı Necibe Ebru Yılmaz’da diğer öldürdüğü oğlu Hüseyin Yılmaz’ın eşi Semiha izledi.

 

-“BU BENİM KADERİM”-

Cemil Yılmaz’ın duruşmada herhangi bir pişmanlık belirtmezken “Bu benim kaderim” dediği öğrenildi. Duruşmayı izleyen gelini Semiha Yılmaz’ın ise kayınpederi Cemil Yılmaz’a ailemizi mahvettin şeklindeki bağırması dikkat çekti. Semiha Yılmaz karardan memnuniyet duyduğunu belirtti.

 

-OLAY-

12 Aralık 2006 tarihinde Bahçelievler Mahallesi Şehit Muttalip Sokak’ta gerçekleşen olayda Taşköprü Fatih İlköğretim Okulu’nda memur olan oğlu Hüseyin Yılmaz’ın evine giden Cemil Yılmaz, oğulları Hüseyin ve Halil ile tartışmış ve tartışmanın büyümesi sonucu çocukları Hüseyin, Halil ve gelini Zehra’yı tabanca ile öldürmüş, ağır yaraladığı eşi Necmiye Yılmaz’da hastanede ölmüştü. Cemil Yılmaz, diğer gelinini ise sen çocuklara bakmaya git diyerek olay yerinden uzaklaştırmış ve daha sonra olay yerinden kaçarken emniyet güçleri tarafından yakalanmıştı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ