Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

40 aileye 240 simentel gebe düve

40 aileye 240 simentel gebe düve
  • 13.09.2014
  • 1.042 kez okundu
Reklam

Taşköprü ilçemize bağlı Karşı köyünde İl Tarım, Hayvancılık ve Gıda Müdürlüğü tarafından 40 aileye 240 adet simentel gebe düve dağıtıldı.

Karşı Köyü Meydanı’nda düzenlenen törene Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Kastamonu İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu, AK Parti İl Başkanı Metin Çelik, Kastamonu Ziraat Odası Başkanı Nahit İğdirli, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok dayıda köylü vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başlayan programın açılış konuşmasını Karşı Köyü Muhtarı Vedat Şallı yaptı. Muhtar Şallı yaptığı konuşmada Karşı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak 2006 yılında 40 aile olarak Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Projesi’ni İl Tarım Müdürlüğü’ne sunduklarını ve bugün bu projenin son aşamasına gelinmesinden köy halkı olarak büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Kastamonu İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu’da 2006 yılında Karşı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin hazırladığı projenin programa alınması sonucu bugün 240 baş hayvanı 40 aileye 6’şar adet gebe düve olarak dağıttıklarını belirtti.

Karşı köyünde hayvancılığın gelişmesi açısından bu projenin büyük önem arz ettiğine değinen Emiralioğlu, bu hayvan sayısıyla köydeki büyük baş hayvan oranının ikiye katlanacağını dile getirdi.

Hayvanların tane fiyatının 7 bin lira olduğuna değinen Emiralioğlu, bu projenin toplam maliyetinin ise 1 milyon 989 bin lira olduğunu kaydetti.

Daha sonra konuşan Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz ise Taşköprü’de hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağlayacak olan bu projenin Karşı köyünde başarıya ulaşacağını umduğunu ve bu projenin diğer kooperatiflere de örnek teşkil etmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından ise çekilişle hayvanlar sahiplerine teslim edildi. Ardından aynı köye İlçe Özel İdaresi tarafından yapılan su deposu yapılan duanın ardından hizmete açıldı.

 

Celal BEKİROĞLU-Mehmet TUĞCU-Taşköprü

 

 

 

 

-TASKOPRU’DE 40 AILEYE 240 SIMENTEL GEBE DUVE DAGITILDI: KASTAMONU’NUN TASKOPRU ILCESINE BAGLI KARSI KOYUNDE IL TARIM, HAYVANCILIK VE GIDA MUDURLUGU TARAFINDAN 40 AILEYE 240 ADET SIMENTEL GEBE DUVE DAGITILDI. (ANADOLU AJANSI – MEHMET TUGCU) (20111101)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ