Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,52 / Satış: 5,55
€ EURO → Alış: 6,26 / Satış: 6,28

5 ülkeden ziyaretçi geldi

5 ülkeden ziyaretçi geldi
  • 13.09.2014
  • 951 kez okundu
Reklam

Sağlık Meslek Lisesi’ne 5 ülkeden ziyaretçi geldi


 

İlçemizin güzide okullarından Taşköprü Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 17-21 Mart 2014 tarihleri arasında “Akıllı Öğretmen, Sağlıklı Çocuk” konulu Hayat Boyu Öğrenme LDV Projesi kapsamında İtalya, İspanya, Polonya, Romanya ve İngiltere’den gelen misafirlerini ağırlıyor. Yaklaşık dört gün sürecek olan çalışma ziyaretinin ilk gününde Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, Küçüksu Mesire Yerinde misafirlerin onuruna yemek verdi. 18 Mart 2014 salı günü ise okulda doğal ürünlerle hazırlanan bir kahvaltı düzenlendi. Kahvaltının ardından gün boyu okul kütüphanesinde toplantı yapıldı.

Proje kapsamında; öğretmenler sağlıklı beslenme konusunda lider görülüp eğitilerek çocuk ve gençlerin sağlığının korunması hedefleniyor. Bu kurslarla öğretmenler; sağlıklı ve dengeli beslenme, gerekli fiziksel aktivite, obezite kötü beslenme alışkanlıkları, yapılan araştırmalar ve edinilen tecrübeler konularında eğitilecekler. Her okulda öğretmelerin eğitilmesiyle bu bilinç okullarda, yaşam alanlarında sosyal ağlar ve yerel basında da desteklenerek yayılacak.

Toplantının ardından Okul Müdürü Ahmet Poyraz tarafından törenle sertifikalar dağıtıldı. Toplantının üçüncü gününde Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde Kastamonu yöresel ev yemekleri tanıtıldı. Toplantının son gününde Taşköprü ve Kastamonu’nun tarihi ve turistik yerlerine gezi düzenlenerek çalışma ziyareti sona erdirildi.

 

Haber: Mustafa GÜNAYDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ