Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,06

AA yeni bir hedef koydu

AA yeni bir hedef koydu
  • 13.09.2014
  • 929 kez okundu
Reklam

 

Afrika Medya Liderleri Forumu’nda konuşan AA Genel Müdürü Öztürk, ”Anadolu Ajansı, Afrika ve Asya’nın gerçek sesini dünyaya duyurmak için önüne yeni bir hedef koydu” dedi.

DAKAR 

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, Senegal’in başkenti Dakar’da düzenlenen Afrika Medya Liderleri Forumu’nda, ”Umut Vadeden Kıta Afrika ve Habercilik” başlıklı bir konuşma yaptı.

Afrika’nın asıl ihtiyacı olan konulardan birinin ”objektif ve doğru habercilik” olduğunu vurgulayan Öztürk, şöyle konuştu:

”Batı’nın ve dünyanın artık Afrika’yı Afrikalılardan öğrenme vakti geldi. Eğer dünya Afrika’yı Batılı ajanslardan öğrenmeye devam ederse çarpık ve yanıltıcı Afrika hikayesini dinlemeye devam edeceğiz. Anadolu Ajansı, Batı dışındaki coğrafyaları, geri kalmış, hastalıklı ve iç savaşlarla boğuşan yerler olarak gösteren ajansların aksine, bu coğrafyaların kültürünü ve değerlerini dünyaya duyurmak için yola çıktı. Anadolu Ajansı, Afrika ve Asya’nın gerçek sesini dünyaya duyurmak için önüne yeni bir hedef koydu. Anadolu Ajansı olarak, sömürgecilerin bu bölgeleri tahrip için kullandıkları dilin dışında yerel bir dil geliştirerek yeni soluk olmayı hedefliyoruz.”

AA’nın 100. Yıl Vizyonu

Öztürk, Afrika kıtasının asırlar sonra yeniden yükselişe geçtiğini belirterek, geçen 10 yıl içinde dünyanın en hızlı büyüyen 10 ülkesinden 6’sının Afrika’da olduğuna işaret etti. Afrika’nın bazı olumsuz verilere rağmen, hızla büyüyen bir orta sınıfa sahip olduğunu dile getiren Öztürk, teknoloji konusundaki azmin Afrika’daki büyümeyi tetiklediğini kaydetti. 

Öztürk, AA’nın 100. Yıl Vizyonu’na da değinerek, hedeflerinin 11 dilde yayına geçmek olduğunu, ayrıca ”sosyal medya” alanıyla ilgili çalışmalar yapıldığını aktardı. 

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk, ”Haber Akademisi” ve ”Savaş Muhabiri Yetiştirme Programı” hakkında da bilgi verdi.

Öztürk’ün konuşmasının ardından katılımcılara, AA’nın 100. Yıl Vizyonu’nu, Haber Akademisi ve Savaş Muhabiri Yetiştirme Programı’nı anlatan, Arapça ve İngilizce broşürler dağıtıldı. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ