Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

AA’nın haberi ödül getirdi

AA’nın haberi ödül getirdi
  • 13.09.2014
  • 1.729 kez okundu

AA’nın haberi ödül getirdi

 

Türkiye’nin ve dünyanın, Anadolu Ajansı Taşköprü Muhabiri Mehmet Tuğcu’nun yaptığı “Sigara İçilmeyen Köy Ortaöz” isimli haberlerle tanıdığı Taşköprü ilçemize bağlı Ortaöz Köyü Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından Dumansız Hava Sahası’nın 4. yıl dönümünde plaketle ödüllendirildi.

Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanun’un kabul edilmesinin 4. yılı sebebiyle, sigarayla mücadelede emeği geçenlere plaket verildi.

Toplantıya Sağlık Bakanı Recep Akdağ da katıldı. Anadolu Ajansı’nın yaptığı haberlerle Türkiye gündemine oturan Ortaöz Köyü adına ise köy Muhtarı Mahmut Sezer, plaketini Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan aldı.

Plaket öncesi Akdağ’ın tebrik ettiği Köy Muhtarı Mahmut Sezer, arkadaşları ile 8 yıl önce aldığı karar sonucu köylerinde sigara içilmesini yasakladıkalrını ve bu konuda birçok kesimden takdir aldıklarını ve son olarak Bakan Akdağ’dan bir plaket almalarının köyleri adına sevindirici olduğunu belirtti.

Sezer son olarak Anadolu Ajansı Taşköprü Muhabiri Mehmet Tuğcu’nun yaptığı haberler sonucu köylerinin tanıtımına ve bu tarz bir ödül almalarına verdiği katkıdan dolayı da kendisine teşekkür etti.

Taşköprü Postası Haber Portalı olarak Ortaöz Köyü Muhtarı Mahmut Sezer ve tüm Ortaöz köyü sakinlerini kutluyor, bu köyümüzdeki örnek davranışın diğer köylerimizde de uygulamaya geçmesini temenni ediyoruz.

 

Taşköprü Postası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ