Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Abdullah Gül geliyor

Abdullah Gül geliyor
  • 13.09.2014
  • 1.073 kez okundu
Reklam

 

Cumhurbaşkanı Gül geliyor

 

27 yıl aradan sonra ilimiz, Cumhurbaşkanı ağırlamaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gölköy’deki 1. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda düzenlenecek olan “Sancak Verme” törenine katılmak amacıyla 16 Kasım Cuma günü ilimizde olacak. 

Cumhurbaşkanı Gül ile birlikte Genelkurmay ve kuvvet komutanlarından da “Sancak Verme” töreni için aynı gün ilimizde olmaları bekleniyor. 

Devlet Başkanı ve üst düzey komutanları yakışır şekirde ağırlamak için hazırlıkların aralıksız sürdüğü ilimizde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, üniversite ve okul açılış törenlerinin de içinde olduğu yoğun bir programın beklediği öğrenildi.

En son Kenan Evren ilimize cumhurbaşkanı olarak gelmiş, daha sonraki cumhurbaşkanlarımız ise ilimizi ziyaret etmemişlerdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise ilimize daha önce Refah Partisi Kayseri Milletvekili olarak gelmişti.

Kastamonu 27 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı ağırlamaya hazırlanıyor… 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Gölköy’deki 1. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda düzenlenecek olan “Sancak Verme” törenine katılmak amacıyla 16 Kasım Cuma günü ilimizde olacağı öğrenildi. 

Genelkurmay ve kuvvet komutanları da gelebilir

“Sancak Verme” töreninini önemi gözönüne alındığında, Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel ve kuvvet komutanlarının da aynı gün ilimizde olmaları bekleniyor.

Yakışır ağırlama için yoğun tempo

Devlet Başkanı ve üst düzey komutanları yakışır şekirde ağırlamak için hazırlıkların aralıksız sürdüğü ilimizde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, üniversite ve okul açılış törenlerine katılması da bekleniyor. Kastamonu Valiliği’nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ilimize yakışır şekilde ağırlamak için adeta seferberlik başlattığı, Cumhurbaşkanı’nın programı içinde yer alacak olan konularla ilgili titiz bir çalışma yürüttüğü öğrenildi.

27 yıl sonra

İlimize cumhurbaşkanı olarak En son Kenan Evren gelmiş, daha sonraki cumhurbaşkanlarımız Turgut Özal, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer ise cumhurbaşkanı olarak ilimizi ziyaret etmemişlerdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ilimize 16 Kasım tarihinde gerçekleştireceği ziyaret ilimize ilk gelişi değil. Cumhurbaşkanı Gül, 1990’lı yıllan ortalarında Refah Partisi Kayseri Milletvekili olarak ilimize gelmişti. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ilimizle birlikte 22 vilayete henüz bir ziyarette bulunmadı. Gül’ün gitmediği iller arasında bölgemizden de Çankırı, Bartın ve Zonguldak illeri bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ