Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Ahşap Oymacılık start aldı

Ahşap Oymacılık start aldı
  • 13.09.2014
  • 1.243 kez okundu
Reklam

AHŞAP OYMACILIK PROJESİ 15 KURSİYER İLE START ALDI

 

Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası’nın Merkezi Finans ve İhale Birimi ile imzalamış olduğu “Ahşap Oymacılığı ve Girişimcilik Eğitimi Projesi” 15 kursiyer ile start aldı.

Yaklaşık 45 kursiyerin başvuru yaptığı projenin ilk ayağı, 15 kişilik kursiyer grubuyla Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi Atölye alanında teorik eğitimlerine başladı. Uygulama Eğitimlerinin verildiği atölyenin de Taşköprü Belediyesi’ne ait eski itfaiye alanında hazırlandığı, 1 hafta içerisinde faaliyete geçeceği, oluşan kısa süreli gecikmenin de arada telafi edileceği bilgisi verildi. Ayrıca Proje Koordinatörlüğü şubat ayı sonunda geniş katılımlı bir açılışla proje hakkında detaylı duyuruların yapılacağını ve belirlenen hedefler doğrultusunda çalışmaların aralıksız olarak sürdüğünü bildirdi.

Yapılan açıklamada ayrıca, Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası ile Taşköprü Belediyesi ortaklığında ve Ekol Kontrplak Fabrikası’nın iştiraki ile yeni bir projenin MFİB’ne sunulduğu bildirildi.

Sunulan projenin mevcut proje ile bağlantılı olarak Leonardo da Vinci Hareketlilik Programı kapsamında hazırladığı içeriğinde 20 kişilik bir kafilenin araştırma, karşılıklı diyalog, işbirliği ve pazarlama konularında istişarelerde bulunulması olduğu bildirildi. Eğer proje onaylanırsa 2011 yılı Kasım ayı içerisinde kafile İtalya’ya giderek çalışmalar yapacak.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ