Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Aile boyu aşçılık kursu

Aile boyu aşçılık kursu
  • 13.09.2014
  • 1.066 kez okundu
Reklam

 

Aile boyu aşçılık kursu

 

Taşköprü ilçesinde yaşayan "Mutlu" ailesi İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı Aşçı Yardımcılığı kursuna aile katıldı.

Evin babası İsmail İlhan Mutlu, eşi Şükran Mutlu ile kızları Nagehan ve Nurdan Mutlu ile beraber Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı ve Taşköprü orman İşletmesi Lokali’nde gerçekleşen Aşçı Yardıcmılığı kursuna katıldı.

Özel İdare Müdürlüğü’nden emekli olduğunu ve emekli olduktan bir süre sonra Taşköprü’de bir lokanta işlettiğini fakat daha sonra kapatmak zorunda kaldığını belirten baba İsmail İlhan Mutlu, kendisinin yemek yapmayı sevdiğini ve eşine evde daha fazla yardımcı olabilmek adına eşiyle kursa katılmaya karar verdiklerini ve kızlarının evlendikten sonra rahat etmeleri için kızlarının da kendileriyle birlikte Aşçı yardımcılığı kursuna katılmaya karar verdiklerini belirtti.

Kız çocuklardan Nagehan Mutlu ise anne ve babasının Aşçı yardımcılığı kursuna katılacağı duyunca kız kardeşi Nurdan ile kendilerinin de kursa katılmak istediğini ve şimdiye kadar kurstan oldukça memnun olduklarını belirtti. Kursun usta öğreticiliğini yapan Oğuz Alkın ise "Mutlu" ailesinin ailece kursa katılmasının oldukça güzel bir davranış olduğunu kaydederek tüm aile bireylerinin bu mesleğe oldukça yatkın ve başarılı olduğunu ifade etti.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ