Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

AK Parti seçim bürosu açıldı

AK Parti seçim bürosu açıldı
  • 13.09.2014
  • 1.325 kez okundu

AK Parti Taşköprü seçim bürosunu yoğun bir katılımla açtı

 

30 Mart Mahalli seçimleri nedeniyle Taşköprü’de AK Parti seçim irtibat bürosu yoğun bir katılımla ve dualarla açıldı.

Atatürk Caddesi üzerinde Ergün Otel’in giriş katında bulunan seçim irtibat bürosunun açılışına AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’nün yanı sıra, il teşkilatı yetkilileri, ilçe teşkilatı ve partililer ile çok sayıda Taşköprülü vatandaş katıldı.

 

-Arslan’dan anlamlı konuşma-

Coşkulu bir kalabalığın ve çok sayıda partilinin katılım gösterdiği seçim bürosu açılışın da bir konuşma yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “Beş yıldır hizmet ettiğim Taşköprü halkına hizmet etmeye devam etmek için desteğinize talibim. 5 yıl önce Demokrat Parti’den aday olduğumda ne söz verdiysem AK Partiye katılmadan önce ve katıldıktan sonra yerine getirdim ve göreve geldiğim günden itibaren merkezi yönetimle iş birliği içinde oldum. Demedik ki biz muhalefetiz bu süreçte sayın vekilim Hakkı Köylü’ye bana verdiği destekten dolayı teşekkür ederim. Biz Taşköprü’de efsane olmanın peşinde değiliz. Bizler Taşköprü’ye, Taşköprü halkına hizmet etme gayreti içindeyiz. Göreve geldiğimizde 22.’sini düzenlediğimiz sarımsak festivaline Tarım Fuarı’nıda ilave ederek sürdürdük. 22 yıl festival yapılan sarımsağımızın coğrafi işaretini aldık. Tescilledik bu neden yapılmamıştı daha önce, Taşköprü’ye ikinci bir düğün salonu kazandırdık vatandaşlarımız Kastamonu’ya düğün yapmaya gitmesinler dedik. Meslek Yüksek Okulu’nu 1 yılda bitirme sözü verdik ve bitirdik. Pazar yerinin üzerini kapattık, şimdi Hasanlı Göletinden su getireceğiz, Taşköprü’ye Organize Sanayi getiriyoruz. Bakan bey programa aldırdı. Bunun akabinde ilçemiz doğalgaza kavuşacak. Sevgili Taşköprülüler biz hizmete talibiz. Sizlere hizmet etmek bizim en büyük tutkumuz” dedi.

Vatandaşların sık sık alkışlarla ve konuşmasını kestiği ve "En büyük başkan bizim başkan" sloganları ile konuşmasına kesilen Arslan, Taşköprümüz 20-25 yıl önce Tosya’dan gerek sanayi gerekse nüfus olarak ilerideyken bu sürede ilçemiz Tosya’dan her iki manada da geri kaldı. Biz OSB, doğalgaz ve içme suyu sözünü Taşköprü’ye veriyoruz. Ve eski günlerindeki gibi Taşköprümüzü Kastamonumuzun en büyük ilçesi yapmaya söz veriyoruz" dedi.

 

-Hakkı Köylü: "Taşköprü’ye içme suyu getirmeyelim diyen vekil bugün başka partiden aday"

Belediye Başkanı Arslan’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Hakkı Köylü ise “Biz sevgili Başkanımız Hüseyin Arslan Demokrat Parti’den göreve geldiği hafta başkanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Hüseyin bey başkanlığı döneminde merkezi yönetimle ilişkisini hiç kesmedi. Taşköprü’ye neler yapılabiliriz noktasında hep istişare içerisinde olduk. Bir çok projeyi birlikte hayata geçirdik ve ardından Başkanımız AK Parti’ye katıldı. Bu süreçtede destekçisi olduk. O dönem Hasanlı Göleti’nden Taşköprü’ye içme suyu getirme projesini programa almaya çalışıyorduk ve Taşköprülü bir siyasetçimiz ve o dönemki bir milletvekili arkadaşımız bize sayın vekilim bırakın bu projeyi erteleyelim. Partimizden Belediye Başkanı seçildiğinde hayata geçiririz dediğinde bu söylediklerinizi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan duysa sizi Taşköprü’ye sokmaz dedim ve şimdi bu arkadaşımız farklı bir siyasi partide Taşköprü’de siyaset yapmaya çalışıyor. Bunu da herkes böyle bilsin. Ben 30 mart yerel seçimlerinde Başkan Hüseyin Arslan’a ve AK Partiye destek vermenizi rica ediyoruz. Bu Hüseyin Arslan meselesi değil Millet meselesidir. Herkes kararını verirken bunları çok iyi düşünsün” dedi.

Duaların edildiği ve kurban kesiminin yapıldığı açılış programı Milletvekili Hakkı Köylü, Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim’in birlikte kestiği açılış kurdelesinin ardından vatandaşlara ikramlarla bulunulması ile son buldu.

 

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ