Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,09

Anadolu Lisesi Kastamonu 1.’si

Anadolu Lisesi Kastamonu 1.’si
  • 13.09.2014
  • 1.048 kez okundu
Reklam

 

Anadolu Lisesi 2011 yılı ÖSYS yerleştirmelerine göre Kastamonu 1.’si

 

Taşköprü Anadolu Lisesi TS (Sözel) puan türünde 2011 yılında Anadolu Liseleri arasında Kastamonu’da birinci, Türkiye genelinde 12. oldu.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin resmi sitesinde yayımlanan “Ortaöğretim Kurumlarına Göre 2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sonuçları” kitapçığı sonuçlarına göre Taşköprü Anadolu Lisesi’nin TS (Sözel) puan türünde 2011 yılında;

Anadolu Liseleri arasında Kastamonu’da birinci, Türkiye genelinde 839 okul arasında 12. oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Haluk Yılmaz, 2011 yılı başarı tablolarının hak ettikleri ölçüde artmasının kendilerini sevindirdiğini ve Türkiye genelindeki 7884 lise içinde ise 60. sırada yer alarak okul olarak sözel başarılarını da perçinlediklerini kaydetti.

Kastamonu genelinde 2011 yılı 4 yıllık üniversite yerleştirme oranları bakımından da özel yetenek sınavıyla yerleşen öğrenci dahil yüzde 86 yerleştirme oranıyla birinci olduklarına değinen Yılmaz, bu başarının elde edilmesinde öğretmen-öğrenci-veli tüm tarafların payının olduğunu belirtti. Yılmaz, ayrıca bu başarıda katkısı bulunan tüm velilere, öğrencilere ve öğretmenlere gösterdikleri özveriden ve gayretlerinden dolayı teşekkür ettiklerini ve bu artan başarının daha da artması yönünden tüm öğretmen arkadaşlarının daha da özverili çalışacağını ifade etti.

Taşköprü Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Av. Mustafa Arabacı’da okul yönetimi ve eğitim kadrosunun özverili çalışmaları neticesinde okullarının bu başarıyı elde ettiğini ve tüm veliler olarak bundan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Arabacı, bu başarının elde edilmesinde büyük pay sahibi olan okul yönetimi, öğretmen kadrosu ve tüm öğrencilere özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Arabacı, “Bu başarının devam etmesi için Okul Aile Birliği olarakta hertürlü konuda okulumuzun yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ