Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,06

Anadolu Lisesi’nden Fetih çıkartması

Anadolu Lisesi’nden Fetih çıkartması
  • 13.09.2014
  • 998 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü Anadolu Lisesi’nden “Fetih” çıkartması

Taşköprü Anadolu Lisesi tüm öğretmen ve öğrencileri “Fetih 1453” filmini izlemeye giderek fetih şuurunu yaşadılar. Taşköprü Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Keskin Gündüz, Türk ve Dünya tarihinin dönüm noktası olan İstanbul’un fethinin beyaz perdeye aktarılmış olmasının sinemamıza ve tarihimize olan ilgiyi artırma açısından çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Filmin Türk Tarihi ile ilgili şu ana kadar yapılmış en kaliteli film olduğu ve bu konuda yıllarca beklediğimiz özlemi gidermiş olduğunu dile getiren Gündüz, bu filme gösterilen büyük ilginin bundan sonrada tarihimizin önemli olayları ve dönüm noktaları ile ilgili konularında beyaz perdeye aktarılmasına vesile olacağına inandığını kaydettii.

Gündüz, yine milletimizin tarihinin her dönüm noktasının senaryo gerektirmeyen bir film sahnesi olduğunu, özellikle de Çanakkale gibi, Mısır seferi gibi, ya da Malazgirt zaferinin, Mohaç’ın, Milli mücadelenin, gerçek manada bir Kanuni döneminin beyaz perdeye aktarılmasının milli tarih şuuru açısından son derece faydalı olacağını, filme gösterilen büyük ilginin de bunun kanıtı olduğunu ve bu konuda büyük bir boşluğun bulunduğunu belirtti.

Ayrıca Taşköprü Anadolu Lisesi öğrencileri de filmi çok beğendiklerini, tarihleriyle gurur duyduklarını ve bundan sonra da geçmişten aldıkları güçle geleceğe daha güvenli yürüyeceklerini söylediler. Böyle kaliteli tarihsel filmlerin devamının gelmesini dilediklerini söyleyen öğrenciler özellikle Çanakkale Zaferimizi beyaz perdede görmek istiyoruz dediler. Öğrenciler ayrıca kendilerinin filme gitmelerine vesile olan idareci ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ