Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,47 / Satış: 5,49
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,23

Arabacı’dan Nevruz Bayramı Mesajı

Arabacı’dan Nevruz Bayramı Mesajı
  • 13.09.2014
  • 1.005 kez okundu
Reklam

 

Arabacı’dan Nevruz Bayramı Mesajı

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Taşköprü İlçe Başkanı Av. Mustafa Arabacı, 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Arabacı yayınladığı mesajda: “Baharın gelişinin simgesi olan 21 Mart Nevruz aynı ülkülere odaklanmış, aynı hayallere dalmış, aynı acıya dayanmış, birlikte gülmüş, birlikte ağlamış, kıtalar arasında zafer naraları atmış, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar derin izler ve hatıralar bırakmış büyük Türk Milleti için büyük anlamlar ifade etmektedir. Baharın lezzeti, pınarlarının çağlaması, toprağın uyanıp nimetlerini sunması şüphesiz Nevruz vesilesiyle olmaktadır. Doğanın canlanışı, renk cümbüşünün gözlerimizi kamaştırması ve dostluğun, muhabbetin sıcaklığı bu dönemde belirginlik kazanmaktadır.

Nevruz asırlarca Türk-İslam coğrafyasında barışa, kardeşliğe ve kucaklaşmaya işaret etmiştir.Balkanlardan Orta Asya’ya kadar gönüllerin coşkusu, yüreklerin heyecanı, kalplerin huzuru Türk’ün bahar bayramıyla daha da güçlenmiş ve eşsiz güzelliklerini hepimize sunmuştur. Bu kutlu bayramda bereket ve sevgi kenetlenmekte, dayanışma ve yardımlaşma bütünleşmekte, saygı ve nezaket iç içe geçmektedir. Gerçekte Nevruz birlik ve beraberliğin gür ateşini körüklemekte, fitne ve nifaka geçit vermemektedir. Temennimiz baharın uyanışı ve müjdesini haber veren Nevruz’un üzerimizdeki atalete son vermesi, milletimizi kuşatan belaların ve felaketlerin yok olması için değerli fırsatlar sunmasıdır. Bilinmelidir ki Nevruz’u rezil emelleri için bir fırsat olarak kollayan, bölünmenin, ayrışmanın provalarını yapan, kanlı eylemlerinin üstünü insan hakları ve özgürlük örtüsüyle kapatan mihraklar, Türk Milleti’nin birlikte ve kardeşçe yaşama konusundaki irade ve kararı karşısında tükenmekten başka bir şansları olmayacaktır. Baharın müjdesini, zehirli eylemlerin ve küstahça meydan okumaların bir aracı olarak görenler ve buna içten içe destek olanlar mutlaka hak ettikleri cevabı alacaklardır.

Nevruz dolayısıyla farklılıkları özendirenlerin, yıkım projesi kapsamında milletimizi parçalamanın arayışında olanların akıllarını başlarına almalarında da sonsuz faydalar olacaktır. İhanet ne kadar cüretkar ve ısrarlı olursa olsun Türkiye’ye kendini adamış, Türk Milletini bir ve bütün yaşatma konusunda ant içmiş olan Türk Milliyetçileri hiçbir kötü niyet ve faaliyete izin vermeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle baharın habercisi olan bu yeni gün münasebetiyle muhterem hemşehrilerimizin Nevruz Bayramını kutluyor, Cenab-ı Allah’ın aziz Milletimize huzuru, mutluluğu, refahı ve kardeşçe yaşamayı nasip etmesini tüm içtenliğimizle niyaz ediyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ