Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

Arslan, AK Parti’ye katıldı

Arslan, AK Parti’ye katıldı
  • 13.09.2014
  • 1.390 kez okundu

 

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, AK Parti’ye katıldı

 

Geçtiğimiz cuma günü düzenlediği basın toplantısı ile Demokrat Parti’den istifasını açıklayan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın AK Parti’ye kaydı yapıldı.

AK Parti Taşköprü İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen programda bir süredir AK Parti’ye katılması gündemde olan Belediye Başkanı Arslan’ın AK Parti İl Başkanı Metin Çelik, İl Teşkilatı Taşköprü Sorumlusu Evren Sağatli, AK Parti İlçe Başkanı Fazıl Pehlivan, AK Parti Belediye Meclis üyeleri ve parti yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla üyelik başvurusu alındı.

AK Parti İlçe Yönetimi ise aldığı kararla Arslan’ın partiye üyeliğini oy birliği ile kabul ederek karara bağladı. Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ile birlikte Belediye Meclis üyeleri Mustafa Balcıoğlu ve Yılmaz Korkmazer’in de AK Parti’ye üyeliği gerçekleşti.

Konuyla ilgili konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 29 Mart 2009 mahalli seçimlerinde Taşköprülü hemşerilerinin teveccühüyle Taşköprü Belediye Başkanlığı gibi onurlu, bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir göreve geldiğini ve 4 yıldır çok kıymetli hemşerilerine hizmet etmekten büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

”29 Mart 2009 akşamına kadar bir siyasi partinin adayı olarak hemşerilerimizin yanındayken göreve geldikten sonra bugüne kadar siyasi kimliğimizi ve rozetimizi bir kenara bırakarak tüm ilçe insanımı kucaklamayı ve herkes taraftan kucaklanmayı ilke edindim. Bunu da başardığımızı düşünüyorum” diyen Arslan, ”Görevimiz süresince tüm siyasi parti teşkilatları ve belediye meclis üyelerimiz ile birlikte hiçbir siyasi ikbal ve menfaat peşinde olmadan gece gündüz demeden el ele vererek çalıştık. Bugün geldiğimiz noktada ise hiçbir şahsi menfaat ve nefsani duygulara kapılmadan ilçemizi daha da ileriye taşıyabilmek ve ilçe halkımın beklentisine daha iyi ve hızlı bir şekilde yanıt verebilmek için arkadaşlarımız, Meclis üyelerimiz ve ilçemiz kanaat önderleri ile yaptığımız değerlendirmeler neticesinde ülkemiz yönetimine 11 yıldır büyük bir vizyon ve enerji katan AK Parti’den yapılan teklifi ilçemizin gelişimine katkı sağlayacağını düşündüğümden dolayı arkadaşlarımla birlikte kabul etmiş bulunmaktayız. Taşköprü’nün istikbali için doğru bulduğumuz bu kararımızı tüm ilçem ve hemşerilerim adına vermiş bulunuyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızdaki sorumluluk ve fedakarlığın ise daha fazla olacağının bilincinde olduğumuzu da bildirmek istiyorum” dedi.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Metin Çelik ise ”Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın partimize geçişi ilçe yönetim kurulunun oy birliği ile benimde katılmış olduğum toplantıda kabul edilmiştir. Bu katılımın Taşköprümüze ve partimize hayırlar getireceğine inanıyorum. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Fazıl Pehlivan’da AK Parti’nin vizyonu ve misyonu yönünde siyaset yapmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu belirterek ”Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın AK Parti saflarına katılmasının Taşköprümüze ve partimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ