Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Av. Murat Ülgen’e kitap desteği

Av. Murat Ülgen’e kitap desteği
  • 13.09.2014
  • 1.005 kez okundu
Reklam

 

Av. Murat Ülgen’in Z-Kütüphanesi’ne kitap desteği

 

Taşköprü ilçemizde bulunan Av. Murat Ülgen İlk ve Orta Okulu’nda Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl Eğitim-Öğretim dönemi başında hizmete geçirdiği ”Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) kuruldu.

Bu kapsamda üst katta bulunan okul kütüphanesi zemin kata taşınarak velilerin ve vatandaşların da boş zamanlarında gelip kitap okuyabilecekleri bir hale dönüştürüldü.

Kitap seviyesini ise ilk ve orta okul düzeyinden yetişkin insan düzeyine çıkartmak isteyen okul yönetimi ise çeşitli kurumlara yazılar yazılarak kütüphanelerine kitap desteği istedi. Bu çağrıya ise ilk olarak Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü cevap verdi.

Av. Murat Ülgen İlk ve Orta Okulu Müdürü Bilgehan Değirmenci, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim-Öğretim dönemi başında uygulamaya geçirdiği ”Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında okullarında Z-Kütüphane kurduklarını ve bunu velilerin ve tüm vatandaşların hizmetine açtıklarını kaydetti.

Okullarındaki kitap sayısını ve kitapların seviye düzeyini de arttırmak amacıyla okul yönetimi ve öğretmenleri olarak kendilerinin de zaman zaman kitap alarak kütüphaneye bağışladıklarına değinen Değirmenci, ayrıca kurumlara da kitap bağışı konusunda yazılar gönderdiklerini ve ilk olarak DSİ Genel Müdürlüğü’nden 2 koli yardımı yapıldığını ve diğer kurumlardan ve vatandaşlardan da Z-Kütüphanelerini zenginleştirmek için kitap bağışı beklediklerini ifade etti.

Değirmenci son olarak tüm veliler ve vatandaşlara seslenerek kütüphanelerinden faydalanmaya davet etti.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ