Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Aydın’dan Taşköprü MYO’ya ziyaret

Aydın’dan Taşköprü MYO’ya ziyaret
  • 13.09.2014
  • 1.248 kez okundu
Reklam

 

Rektör Aydın’dan Taşköprü MYO’ya ziyaret

 

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Taşköprü Meslek Yüksek Okulu’nda akademik kurul toplantısına katıldı.

Taşköprü MYO Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Akademik Kurul Toplantısı’na Rektör Aydın’ın yanı sıra Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bahattin Aydınlı, okul yönetimi ve öğretim üyeleri katıldı.

Toplantıda öğretim üyelerinin çalışmaları hakkında bilgi alan Rektör Aydın, çalışmaya en müsait MYO’nun Taşköprü MYO olduğunu ve tüm öğrenci ve öğretim üyelerinin çok şanslı olduğunu belirtti.

İlk olarak Taşköprü MYO’nun çalışmaları hakkında ilk olarak okul müdürü Aydınlı bir sunum yaptı. Ardından ise Rektör Seyit Aydın, okul öğretim elemanlarını tek tek dinledi ve isteklerini dinledi.

Daha sonra Taşköprü Belediye başkanı Hüseyin Arslan ile birlikte Küçüksu Mesire yerinde hazırlanan yemeğe katılan Rektör Aydın, ”Burada yaptığı açıklamada Taşköprü Meslek Yüksek Okulu, gün geçtikçe büyüyerek gelişiyor” dedi.

Taşköprü MYO, diğer ilçelere göre gelişmeye daha müsait diyerek kadrosunda tek profesör bulunduran meslek yüksek okulu burası diyen Aydın, Taşköprü MYO ilçeler içinde en güzel gelişen ilçe Yüksek Okul diyerek “Öğretim elemanlarımızdan büyük çoğunluğu ilçede ikamet ediyor. Buda ilçe için önemli bir durum” şeklinde konuştu.

Pompieopolis Antik Kenti kazılarının da artık Kastamonu Üniversitesi tarafından devam ettirileceğini Almanya’dan kazı ekibi gelmeyeceğini söyleyen Rektör Aydın, bir soru üzerine Taşköprü’ye 4 yıllık fakültenin şu aşamada gelmeyeceğini Kastamonu merkezdeki okulun gelişmekte olduğunu bu gelişim tamamlandıktan sonra ileri ki yıllarda belki Taşköprü’ye de bir fakülte olabileceğini ifade etti.

Taşköprü esnafı da üniversite ile büyüyecek diyen Aydın, Taşköprü esnafının Taşköprü’ye gelecek öğretim elemanlarının ve öğrencilerinin ihtiyaçlarına göre şekillenmesi gerektiğini söyleyerek her geçen gün öğrenci sayısının arttığını ilave bölümler açılacağını bu nedenle yeni öğretim elemanlarının alındığını söyledi.

Popülist yaklaşım içinde olmadığını çok küçük ilçelere meslek yüksek okulu kurmayı düşünmediklerini küçük ilçelerde öğrencin ve öğretim kadrosunun ihtiyaçlarını karşılayamadığını sosyal alanların olmadığını söyleyen Aydın, ”Küçük ilçelere Yüksek Okul sözü vermek popülist bir yaklaşım olur” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ