Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,09

Badminton Şampiyonası sona erdi

Badminton Şampiyonası sona erdi
  • 13.09.2014
  • 997 kez okundu
Reklam

Badminton Federasyonu tarafından Taşköprü ilçemizde düzenlenen Minikler Kulüpler Türkiye Badminton Şampiyonası sona erdi. 23-25 Eylül tarihlerinde gerçekleşen şampiyonada mutlu sona Bursa Osmangazi Belediyespor ulaştı.

Taşköprü Spor Salonu ve Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu’nda oynanan müsabakalara 16 ilden 23 spor kulübü ve 250 sporcu katıldı.

Üç gün güren şampiyonada 368 müsabaka oynanırken şampiyonanın ikinciliğini Ankara Elmadağ Spor Kulübü, üçüncülüğü ise Erzincan Özel İdare Spor Kulübü kazandı.

Taşköprü Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonanın ödül törenine Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Kastamonu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa Korkmaz, Taşköprü Belediye Başkan Vekili Taner Mumcu, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, badminton sporunu 81 ilde tanıtmaya ve yaygınlaştırmaya çalıştıklarını söyleyerek Taşköprü’de gerçekleşen Minikler Kulüpler Türkiye Badminton Şampiyonası’nın da bu sporun gelişmesinde büyük katkı sağladığını kaydetti.

Özmekik, üç gün süren şampiyonada ülke genelinden gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlayan Taşköprü halkına da bir teşekkür olarak talep geldiği takdirde ilçede federasyonları tarafından badminton antrenörlük kursu açabileceklerini ve her türlü malzeme ve teknik yardım konusunda destek verecekleri sözünü verdi.

Özmekik daha sonra dereceye giren ve şampiyonaya katılan takımları tebrik etti.

Daha sonra dereceye giren takımlara Özmekik, Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Korkmaz ve Taşköprü Belediye Başkan Vekili Taner Mumcu tarafından ödülleri verildi.

Törenin Badminton Federasyonu tarafından şampiyonada emeği geçen Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Korkmaz’a, Taşköprü Belediye Başkan Vekili Taner Mumcu’ya, Taşköprü Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’na ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Okan’a teşekkür plaketleri takdiminin ardından sona erdi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ