Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Bahri Alp İ.Ö.O’da çifte etkinlik

Bahri Alp İ.Ö.O’da çifte etkinlik
  • 13.09.2014
  • 1.017 kez okundu
Reklam

Taşköprü ilçemizin başarılı eğitim kurumlarından Bahri Alp ilköğretim Okulu’nda okuma bayramı ve yerli malı haftası etkinliği yapıldı.

1/B sınıfının gerçekleştirdiği okuma bayramında minik öğrenciler ilk olarak müzik öğretmeni Tuba Kuru eşliğinde hazırladıkları koroyla şarkılar söylediler. Minikler daha sonra ise çeşitli şiir ve tekerlemeler okudular. Her gir öğrenciye kurdele takılıp, satranç takımının hediye edildiği programa Taşköprü Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Kendir, okul yöneticileri ve öğrenci velileri katıldı.

Törende konuşan Taşköprü Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Kendir, “Her bir öğrencinin birbirinden başarılı olduğunu söyleyerek bu öğrencilerimizi ileri de üst mevkilerde görmek hepimizin umudu. Fakat burada öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz kadar velilerimize de büyük işler düşüyor. Çocuklarınız ders çalışırken sizlerde kitap okuyun. Her gün beraber en az yarım saat yada 1 saat kitap okuyun. Onlar ders çalışırken televizyona bakmayın. Çocuklarınızı düşünerek öğrenmeye sevk eden konulara yönlendirin ve çocuklarınız muhakkak bir müzik enstrümanı çalmayı bilsin” şeklinde konuştu.

Daha sonra ise öğrenci velileri Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında evlerinde yaptıkları yiyecekleri öğrencilere ikram ettiler.

Her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan ‘’Yerli Malı Haftası’’ etkinlikleri çerçevesinde ‘Yerli Malı’ tüketiminin arttırılmasına yönelik olarak bu tarz program gerçekleştirdiklerini söyleyen Bahri Alp İlköğretim Okulu Müdürü Şükrü Demirci, öğrencilerin birlikte yemek yeyip, aileleri ile okul atmosferini yaşamalarının da geçtiğimiz yıllarda öğrencileri için katkısı olduğunu kaydetti.

Demirci, özellikle çocukların yerli malı kullanımına özendirilmesi açısından bundan sonra da benzer uygulamaların devam edeceğini söyledi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ