Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Başarının adı Atatürk İ.Ö.O

Başarının adı Atatürk İ.Ö.O
  • 13.09.2014
  • 1.716 kez okundu
Reklam

Taşköprü ilçemizin köklü eğitim kurumlarından Atatürk İlköğretim Okulu’nda ilçe genelinde Seviye Belirleme Sınavı yerleştirmelerinde başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.

2011 yılı Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmede büyük başarı göstererek Taşköprü’de ilk üç dereceyi elde eden Atatürk İlköğretim Okulu’nda ilk üçe giren ve diğer başarı elde eden öğrenciler okul yönetimi tarafından ödüllendirildi.

Atatürk İlköğretim Okulu Müdür Vekili Cahit Akgün yaptığı açıklamada Taşköprü’de OYP sonucuna göre ilk üçün Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluştuğunu söyleyerek okullarındaki bu başarıyı öğretmen arkadaşlarının üstün gayreti ve öğrencilerinin de çabası olarak değerlendirdi.

OYP’puanı 487.699 olan Tuğçe Nur Ay ilçe birinci olurken Kastamonu Fen Lisesi’ni,

483.012 puanı olan Bahadır Bıçak ilçe ikincisi olarak Kastamonu Fen Lisesi’ni, 476.091 puanı olan Hasan Acar ilçe üçüncüsü olarak Kastamonu Fen Lisesi’ni kazandı.

Diğer başarılı olan öğrencilerden Naşit Çukur Sinop Fen Lisesi’ni, Ayşegül Arabacı Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi’ni kazandı.

Taşköprü’den Fen Lisesi’ni kazanan 6 öğrenciden 4’ü ve tek Sosyal Bilimler Lisesi kazanan öğrenci Atatürk İlköğretim Okulu’ndan çıktı.

Okulun yerleştirme sonuçları şu şekilde gerçekleşti: 4 Fen Lisesi, 1 Sosyal Bilimler Lisesi, 8 Öğretmen Lisesi, 3 Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 15 Anadolu Lisesi, 11 öğrenci de diğer Anadolu Meslek Liselerine yerleşti.

Başarı elde eden öğrencilere okul yönetimi tarafından kol saati hediye edildi

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ