Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

Bektaş, Ortaöz köyünü ziyaret etti

Bektaş, Ortaöz köyünü ziyaret etti
  • 13.09.2014
  • 1.469 kez okundu
Reklam

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, 8 yıldır sigara içilmeyen Taşköprü ilçesine bağlı Ortaöz köyünü ziyaret etti.

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından plaketle ödüllendirildikten sonra kendiside kanalizasyon sözü veren Vali Bektaş, Ortaöz köyüne gelerek incelemelerde bulundu. Ortaöz köyü muhtarı Mahmut Sezer ve köylüler tarafından karşılanan Vali Bektaş, Ortaöz köyü sakinlerini 8 yıl önce dünyada bile örnek sayılabilecek bir uygulamayla sigara içilmesini köylerinde yasaklamalarından dolayı kutlayarak bu uygulamanın çevre köylere de taşınmasını diledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından Ortaöz köyünün ödüllendirilmesinin ardından Kastamonu’da sigara içilmeyen bir köy olduğunu öğrendiğini belirten Bektaş, bunu öğrendiğinde de gelip köyü görmek istediğini ve çok beğendiğini dile getirdi.

Ortaöz köyü sakinlerinin sigaranın nekadar zararlı olduğunu bildiklerini kaydeden Vali Bektaş, ”Ortaöz köyü sakinleri sadece Kastamonu’ya değil ülkemize güzel bir örnek oluşturdular. Bize şimdi bir görev düşüyor. Bu örneklerin sayısını çoğaltmamız gerekiyor. Ben sigarasız köy alışkanlığının komşu ve diğer köylerimizede örnek olmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Ortaöz köyü sakinlerinin kendilerinden bir kanalizasyon talebinde bulunduklarını kaydeden Bektaş, bunu imkanlar ölçüsünde yerine getirmeye çalışacaklarını ve yüz akları olan bu köyü mahçup etmeyeceklerini dile getirdi.

Ortaöz köyü muhtarı Mahmut Sezer ve köy sakinlerini bu örnek davranışlarından dolayı kutlayan Vali Bektaş, ”Sigarasız köy sayımızın artmasını temenni ediyorum” dedi.

Ortaöz Köyü Muhtarı Mahmut Sezer’de Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’ın köylerine kadar gelerek kendilerini onure ettiklerini söyleyerek kendilerinin de 8 yıldır sürdürdükleri sigara yasağının yanı sıra çevre köylerde de bu uygulamanın başlaması için öncülük edeceklerini ifade etti.

Kastamonu Valisi Erdoğan Baktaş’a Ortaöz köyü ziyareti sırasında Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ve Taşköprü Köylere Hizmet Getirme Birliği Genel Sekreteri Mustafa Çelik eşlik etti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ geçtiğimiz hafta Dumansız Hava Sahası’nın 4. yıl dönümü nedeniyle Ortaöz Köyü Muhtarı Mahmut Sezer’i plaketle vererek ödüllendirmişti.


 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ