Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,36 / Satış: 6,38
€ EURO → Alış: 7,43 / Satış: 7,46

Belediye hayvan barınağı yapıyor

Belediye hayvan barınağı yapıyor
  • 13.09.2014
  • 1.194 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü Belediyesi hayvan barınağı yapıyor

Taşköprü Belediyesi sokak hayvanları için hayvan barınağı yapıyor. Uzun süredir ilçede artış gösteren ve vatandaşları da rahatsız eden sokak hayvanları belediye tarafından hem kontrol altına alınacak, hemde daha sağlık şekilde bakılacak.

Kurbantepe İlçe Özel İdaresi Bakımevi yanında yaklaşık 1 dönüm arazi üzerine yapımı başlanan hayvan barınağında sona yaklaşıldı. 11 ayrı bölmeden oluşan barınakta yaklaşık 150 sokak köpeği barınacak. Ayrıca hasta olan sokak hayvanlarının tedavisi de burada yapılacak. 

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, her canlının yaşama hakkı bulunduğunu ve göreve geldikleri günden bu tarafa halkın en çok rahatsızlık duyduğu sokak hayvanlarının sayısının sürekli artışı ve vatandaşlara rahatsızlık vermesini  göz önünde bulundurarak kalıcı çözüm üretme yoluna gittiklerini ve önümüzde haftalarda hayvan barınağının hizmete açılacağının müjdesini verdi.

Sosyal sorumluluk projesi olan bu projenin kısa sürede hizmete açılmasının ardından devamlılığının ise tüm hayva severlerle ve Taşköprü halkıyla el ele vererek yürüteceklerini kaydeden Arslan, tüm vatandaşların evlerindeki artan yemekleri apartmanların önlerine koyacakları konteynırlara atmasını ve düzenli olarak bu konteynırların kontrol edileceğini ve bu sayede hem vatandaşların sokak hayvanları tarafından rahatsız edilmesinin önüne geçeceklerini hemde sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda tüm vatandaşlarla birlikte bakımının yapılacağını ifade etti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ