Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

Belediye’den ”Evde Sağlık Hizmeti”

Belediye’den ”Evde Sağlık Hizmeti”
  • 13.09.2014
  • 1.221 kez okundu
Reklam

Taşköprü Belediyesi’nden "Evde Sağlık Hizmeti"

Taşköprü Belediyesi’nin daha çok büyükşehir belediyelerinde eşine rastlanan ve bölge genelinde örnek teşkil edecek olan "Evde Sağlık Hizmeti" uygulaması start aldı.

Sağlık Memuru Ferhat Ünal’ın göreve başlaması ile birlikte ilçe genelinde bulunan bakıma muhtaç, kimsesiz, yatalak, yürüme güçlüğü çeken, nefes darlığı olan vatandaşlardan tespit edilenler de düzenli olarak ziyaretler yapılmaya başlandı.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da üzerinde durdukları ve önemsedikleri proje ile ilgili olarak belediye sağlık memuru ile birlikte bakıma muhtaç vatandaşları ziyaret etti.

Arslan, özellikle büyükşehir belediyelerinde yürütülen ve daha küçük belediyelerde üzerinde pek durulmayan "Evde Sağlık Hizmeti" uygulamasını kendilerinin önemsediğini ve bu kapsamda ilk olarak belediye bünyesinde bir sağlık birimi oluşturduklarını ve 1 sağlık memuru aldıklarını belirtti.

Uygulamanın sağlıklı yürümesi için aileleri de gezen Arslan, Bahçelievler Mahallesi’nde yürüme güçlüğü çeken Hasan-Zeynep Kayacan çiftini ve Sümer Mahallesi’nde görme özürlü olan Hanife Can’ı ziyaret etti.

Arslan, "Evde Sağlık Hizmeti" uygulaması hakkında aileleri bilgilendirerek bundan böyle hertürlü ihtiyaç ve sıkıntılarında sağlık hizmetleri birimine ulaşabileceklerini ve belediye sağlık memurunun da düzenli olarak ziyaretlerini sürdüreceğini dile getirdi.

Yürüme güçlüğü çeken hasta Hasan Kayacan ise kendisinin İstanbul’dan emekli olduktan sonra memleketine yerleştiğini ve İstanbul’da olduğu süre zarfında bile böyle bir hizmetten mahrum kaldıklarını kaydederek projenin hayata geçmesini sağlayan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a teşekkür etti.

Arslan, tespit edilen ailelerin dışında uygulamadan haberi olmayıp sağlık hizmeti almak isteyen hemşerilerinin Taşköprü Belediye binası giriş katında bulunan Sağlık Hizmetleri Birimi’ne başvurmaları dahilinde uygulama kapsamında tansiyon takibi, şeker takibi, yara bakımı ve pansumanı, enjeksiyon gibi hizmetlerden düzenli olarak faydalanabileceklerini dile getirdi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ