Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Ceset köy mezarlığından kayboldu

Ceset köy mezarlığından kayboldu
  • 13.09.2014
  • 1.187 kez okundu
Reklam

 

-Ceset köy mezarlığından kayboldu

-Vahşi hayvanlar mezarlıktaki cesedi kaçırdı iddiası

Taşköprü ilçemize bağlı Obrucak köyünde meydan gelen olayda 3 buçuk ay önce vefat eden bir vatandaşın cesedinin mezarlıktan kaybolduğu iddia edildi.

Alınan bilgiye göre Taşköprü’ye 30 km uzaklıktaki Obrucak köyünde yaşayan Yunus Tektaş (77) isimli vatandaş geçtiğimiz aralık ayında vefat ederek akrabaları tarafından köy mezarlığına defnedildi.

3.5 ayın sonunda Yunus Tekdaş’ın köyden akrabası olan Hacer Tektaş isimli vatandaş gece rüyasında merhum Yunus Tektaş’ı gördü. Hacer Tektaş, sabah kalktığında dua etmek için Yunus Tektaş’ın mezarı başına gitti. Mezarın başına gelen Hacer Tektaş, mezarın başına geldiğinde mezarın açıldığını görerek şaşkınlık yaşadı.

Hacer Tekdaş olayı hemen köy muhtarı Ahmet Er’e oda jandarmaya haber verdi. Köy sakinleri ve jandarma köy mezarlığına gelerek incelemede bulundu.

Köy halkı ile Yunus Tekdaş’ın cesedini jesedini arayan jandarma ekipleri köyün etrafında kefen parçaları buldu. Daha sonra ise köylüler açılan mezarı tekrar kapattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Obruca Köyü Muhtarı Ahmet Er, Yuus Tekdaş’ın akrabası olan Hacer Tekdaş’ın rüyasında gördükten sonra mezarın başına gittiğini ve şaşkınlık yaratan olay karşısında ilk olarka kendisine haber verdiğini ve kendisinin de jandarmaya konuyu haber verdiğini ve inceleme başlatıldığını kaydetti.

Er, bu yıl köyde ve etrafta aşırı miktarda kış yaşandığını ve birkaç gün öncesi güneş çıkana kadar köyde 1 metreye kadar kar olduğunu ve bu karın yaklaşık 3 aydır durudğunu ve kendilerinin aç kalan kurt yada ayıların mezarı açarak cesedi kaçırdığından şüphelendiklerini kaydetti.

Yunus Tekdaş’ın eşinin 10 yıl önce vefat ettiğini ve 4 kızının üçünün evli olduğunu kendisinin de sakat olan bekar kızı ile kaldığını ve maddi durumunun yetersiz olduğunu ve reçberlikle uğraştığını belirten Köy Muhtarı Er, bugüne kadar köylerind eböyle bir olayla karşılaşmadıklarını ve tüm köylüle rolarak şaşkınlı kiçind eolduklarını söyledi.

Yunus Tekdaş’ın akrabası olan ve kendisini geçtiğimiz hafta rüyasında görmesi sonucu mezarı başına giden Hacer Tektaş’da rahmetli Yunus Tekdaş’ı birkaç gece arka arkaya rüyamda gördüm bu durum karşısında sabah mezarı başına gittim. Fakat mezarının açılmış olduğunu görünce hem korktum hemde şaşkınlık yaşadım. Etrafta sadece kefen parçaları vardı" dedi.

Olayla ilgili araştırma yapan jandarma ekipleri ve köy halkı cesedin vahşi hayvanlar tarafından kaçırtılmışl olabileceği üzerinde duruduklarını kaydetti. Köylüler ise Yunus Tekdaş’ın hiçbir kimseyle arasında husumet olmadığını ve kendi halinde olduğunu belirtti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ