Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Cezaevi sinema salonu olacak

Cezaevi sinema salonu olacak
  • 13.09.2014
  • 1.787 kez okundu

Eski Cezaevi binası sinema ve konferans salonu olacak

 Taşköprü ilçemizde uzun yıllar Cezaevi olarak kullanıldıktan sonra 10 yıldır kapalı olan eski Cezaevi binası Taşköprü Belediyesi tarafından Sinema ve Konferans Salonu olarak düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıllarda Adalet Bakanlığı’ndan Taşköprü Belediyesi’ne tahsisi yapılan binanın Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın girişimleri sonucu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile “Eski Cezaevi Alanının Düzenlenmesi Mimari ve Kentsel Tasarım Fikir Projesi Yarışması” adı altında şartnamesi hazırlandı. Mimari alanda uzmanların ve öğrencilerin katılacağı yarışma sonucunda jürinin uygun gördüğü proje burada uygulanmak suretiyle eski cezaevi binası “Sinema ve Konferans Salonu” olarak restore edileceği açıklandı. 21 Şubat’ta start alan yarışma 29 Nisan 2011 tarihinde sona bulup sonuçlar 13 Mayıs 2011 Cuma günü açıklanacak.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “Uzun yıllar cezaevi binası olarak hizmet veren tarihi binayı ilçemizde büyük bir eksiklik olarak gördüğümüz sinema ve konferans salonu ihtiyacını karşılayacak şekilde restore etmeyi amaçlıyoruz. Kısa sürede bir üniversite kenti olacak olan ilçemize gelecek öğrencilerimizi ve ilçe halkımızı sosyal aktivite ve sosyal yaşam tarzı olanaklarıyla kavuşturmayı düşünüyoruz.  Ayrıca bu binanın hemen yanındaki eski Redif Kışları binasının da Kent Tarihi Müzesi olma yolundaki çalışmalarımız hız kazandı. Bu sayede bu bölgeyi ilçemizin kültürüne ve sosyal yaşamına katkı sunacak bir konuma kavuşturmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ