Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

CHP adayı Tülü, projelerini açıkladı

CHP adayı Tülü, projelerini açıkladı
  • 13.09.2014
  • 1.095 kez okundu
Reklam

CHP adayı Raşit Tülü, projelerini açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Taşköprü Belediye Başkan adayı Raşit Tülü düzenlenen basın toplantısı ile projelerini açıkladı.

Güneş Pastanesi’nde düzenlenen basın toplantısında ilk olarak CHP Taşköprü İlçe Başkanı Ahmet Kesim; ülke gündemine ilişkin konulara yönelik açıklamalarda bulundu.

-CHP İlçe Başkanı Ahmet Kesim-

Dershanelerin kaldırılmasına yönelik gündemin meşgul edildiğini kaydeden Kesim, dershanelerin olmasının şart olduğunu bu şekilde dershanelerin kaldırılmaması gerektiğini ve dershanelerin de devlet okullarının da görevlerini en iyi şekilde yapması gerektiğini belirtti.

Bir ara eleman değil en üst kalitede insan yetiştirebilmeliyiz diyen Kesim, hükümet Güneydoğu’ya gidiyor, Kürdistan diyor, ye gidiyor başka bir şey diyor, böyle bir şey olurmu? Devlet politikaları içerde ve dışarıda sıfırlandı. CHP ve şahsımın temel düşüncesi biz hiç kimseyi suçlamıyoruz. Biz başkaları gibi değiliz. Net konuşuyoruz. Türk milleti ve Türk bayrağı diyoruz. Bizlere çok görevler düşüyor. Yerel ve genel seçimlerde mücadelemizi demokratik kurallar çerçevesinde sürdüreceğiz” dedi.

Köylere ilişkin birkaç projelerini açıklayacaklarını söyleyen Kesim, Atık Su Arıtma Tesisi’nin tamamlanmasında tüm Taşköprülüler olarak memnuniyet duyduklarını ve bu projenin hayata geçmesini sağlayanlara teşekkür ettiklerini, kendilerinin de özellikle grup yolu olan köy yollarının karayollarına tekrar bağlanmasını sağlayacaklarını Yazıköyden gelen yolun yeni çevre yoluyla bağlantısını sağlayacaklarını, başta büyük köyler olmak üzere tüm köylerin alt yapısını tamamlayıp, köy konağı yapacaklarını ve köy içlerini parke ve kanalizasyon hattı yapacaklarını ifade etti.

 

-CHP adayı Raşit Tülü

Daha sonra konuşan CHP Belediye Başkan adayı Raşit Tülü; daha önce vizyon proje olarak Taşköprü’ye tramvay getireceklerinin müjdesini verdiklerini ve çok sayıda projelerinin olduğunu bunların teknik ve sosyal projeler olmak üzere 2’ye ayrıldığını belirtti.

21 teknik, 21’de sosyal olmak üzere toplamda 42 projelerinin olduğunu söyleyen Tülü, projelerinin bazılarının; Cumhuriyet meydanı ve Atatürk anıtı düzenlemesi, öğrenci yurtları ve Gençlik Kültür Merkezi, Gökırkmak Çevre düzenlemesi, çocuk kreşleri, Tarihi elektrik santralinin revizyonunu ve elektrik üretimi, yer altı çöp saklama kabini, belediye misafirhanesi, sanayi, sitesini cazibe merkezi yapmak, modern mezbahane ve sokak lambalarının güneş enerjisine dönüşümü gibi projelerin yer aldığını dile getirdi.

Projelerin açıklanmasının ardından Tülü ve Kesim, partililerle birlikte yaş pasta keserek parti olarak 30 Mart mahalli seçimlerine start verdi.

 

Haber: Mustafa GÜNAYDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ