Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Cumhuriyet Bayramı mesajları

Cumhuriyet Bayramı mesajları
  • 13.09.2014
  • 1.598 kez okundu

Cumhuriyet Bayramı mesajları

 

Cumhuriyetimizin ilanının 89. yıl dönümü dolayısıyla ilimiz ve ilçemiz siyasileri mesaj yayınladılar.

Milletvekili Gülşen’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimiz; manasını ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinden almaktadır. Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm yokluklara karşın bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olacak bir zaferle çıkan Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Bu başarının ardında; Türk Milletinin fedakârlığı, vatan sevgisi ve azmi vardır. Her yıl coşku ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, nasıl bir tarihin varisi olduğumuzu bizlere tekrar hatırlatmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor, yüce rabbimizden şehitlerimize rahmet, gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler vermesini niyaz ediyorum.

 

Arslan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bizleri Vatan, Bayrak, Atatürk, Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda buluşturan, 89. yıl coşkusunu bizlere yaşatacak olan Cumhuriyet ülküsü bizler için, çok anlamlı ve çok derin bir onur kaynağıdır diyen Arslan, mesajına şöyle devam etti: “Cumhuriyet, geçmişten geleceğe akıp giden tarihimizde çok önemli bir aşama olup milletimizin tarih sahnesinde dirilişinin adıdır. Cumhuriyet, eşitlik, özgürlük ve uygarlıktır. İnsanlık onurunu her şeyin üstünde tutmak olup, hedefi çağdaş eğitim olanakları ile bilgi toplumuna ulaşmaktır. Cumhuriyet rejimi; Ulu Önder Atatürk’ün ifadesiyle biz Türklerin, tabiat ve adetlerine en uygun yönetim biçimidir. Çünkü bizler tarih boyunca hep özgürlüğün peşinden koşmuş, özgürlüğüne düşkün bir Milletiz. Öyle ki; tarihimizin en zor zamanlarında bile bu aziz Millet, zorluklar içinden çıkış gücünü ve iradesini kendi içinden sayısız kez üretmeyi başarmıştır.

Ama bu başarılardan biri var ki, bütün mazlum milletlere örnek olan milli mücadelemizdir. Milli mücadelemizin pek çok devlete örnek teşkil etmesinin sırrı, yalnızca 7’den 70’e tüm halkın milli mücadeleye omuz vermesinde değil, aynı zamanda Kurtuluş Savaşı sonunda; bağımsız bir devleti, Cumhuriyet rejimi ile kurmasında gizlidir. Cumhuriyetin temelinde, vatandaşlarını çağdaş bir devletin vatandaşı yapmak yatar. Türk insanını karanlıktan aydınlığa çıkartan ve Türk toplumunu çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak temelleri atan Cumhuriyetimizin 89. yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, tüm hemşerilerimi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.”

 

AK Parti İlçe Başkanı Pehlivan’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Av. Fazıl Pehlivan yayınladığı mesajında; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. yıl dönümünü sevinç ve gururla kutluyoruz. Milletimizin birliği ve gösterdiği çetin mücadelenin sonucunda Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması milletimiz adına büyük bir başarıdır.Bu başarı aziz Milletimizin tarihteki yeniden dirilişinin bir diğer adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, aziz Milletimizin birlik iradesiyle ve büyük bir imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. Bizi millet olarak bir arada tutarak yaşatan, bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin temelini ülkesine sadakatle bağlı her bir ferdimizin eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır. Milletimiz her zaman ve her türlü sevinç ve üzüntüde bir olmuş, ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır. Cumhuriyet, ülkemizde yaşayan küçük-büyük, kadın-erkek, genç-yaşlı her bir ferdin mücadelesiyle ve azimli duruşuyla elde edilmiş eşsiz bir destandır.

Bunca yokluk ve zorluklar içerisinde, bin bir fedakârlıkla kurulmuş olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve yüceltmek hepimizin asli görevlerinden birisidir. Şunu da bilmek gerekir ki cumhuriyeti sadece lafla ya da silahla yüceltmek mümkün değildir. Ülkemizin her alanda imarı, kalkınması, bolluk ve refaha kavuşması için çalışmak, 75 milyon vatandaşımızın gelecek kaygısı taşımadan, özgürce ve birbirinin fikirlerine ve haklarına saygı gösterdiği bir toplum hayatının oluşması için çaba sarf etmek Cumhuriyetimize yapılacak en büyük hizmettir. Aksi takdir de insanların maddi ve manevi geleceğe güvenle bakamadığı, baskı altında olduğu, adaletin ve güvenliğin olmadığı bir sistemin adı ne olursa olsun uzun süre yaşama şansı yoktur. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 89. kuruluş yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor ve tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

 

 

MHP İlçe Başkanı Arabacı’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Ülkemizin kritik ve endişe verici bir döneminde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. yıldönümüne ulaşmış bulunmaktayız. Aziz milletimiz, bağımsızlığına göz diken düşman unsurlarına karşı verdiği kararlı ve onurlu mücadeleyle, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla göstermiştir. Köleliği elinin tersiyle iten, esareti reddeden ve boyunduruk altına alınmayı asla kabul etmeyen bu yüksek ruhun, Cumhuriyetle bütünleşmesi elbette son derece normaldir. Nitekim milletimizin kendi geleceği hakkındaki tek söz ve yetkiye sahip olması, bu muazzam hamleyle gerçekleşmiş ve egemenlik gerçek sahibine böylelikle kavuşmuştur. Ne var ki, Cumhuriyetimiz, ilan edildiğinden bugüne kadar, hiç bu kadar engebeli ve tuzaklarla dolu bir dönemden geçmemiştir. Demokratikleşme ve özgürlük paravanı arkasına gizlenen bu tehlikeli sürecin hedefinde ne yazık ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu kimliği ve kuruluş ilkelerinin olduğu artık gün gibi ortadadır. Ve nihai amaç olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin milli devlet niteliğinin ve üniter yapısının tartışmaya açılarak, dağılmış ve parçalanmış bir biçimde yeniden tanzim ve teşkil edilmek istendiği anlaşılmaktadır. Cumhuriyet’ten yana görünüp sırtına hançer vuranlarla, demokrasinden taraf olduğunu iddia edip milletimizin birliğine kast etmeye çalışanlar aynı puslu iklim ve ortamda buluşmuşlardır. Bilinmelidir ki, Türkiye Cumhuriyet’i ebediyete kadar yaşayacak ve bu kutlu emanet her daim dimdik ayakta kalacaktır. Bu tarih hüküm, Türk milletinin 29 Ekim 1923 tarihinde verdiği milli bir karardır ve müzakeresi asla söz konusu olmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kurucu kahramanları ve şehitlerimizi minnetle anıyor, hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

 

 

 

Taşköprü CHP İlçe Başkanı Kesim’den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Taşköprü İlçe Başkanı Ahmet Kesim, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kesim mesajında: “Cumhuriyetimizin 89. yılını kutlamanın sevincini yaşamaktayız. Bugün bağımsız, özgür devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, Cumhuriyeti kurduran Türk Milletinin en büyük bayramı bugündür. Cumhuriyet; Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN çevresinde Türk Milletinin birleşmesi, bütünleşmesi ile milli mücadelemizin zaferle sonuçlanması Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması tarihin sayfalarına yazılmıştır. Cumhuriyet milli değerlerimiz, yarınlarımız ve geleceğimizdir. Bağımsızlık ve Cumhuriyet kıyıya köşeye çekilerek savunulamaz. Sevgili hemşerilerim Türkiye Cumhuriyetinde olağan üstü durumlar mevcuttur. Sınırlar kaybediliyor. En çok emperyalizme bağımlı hale geldiğimiz şu dönemde milli bayramların yasaklandığı, Kurtuluş Savaşı ile kazanılan değerlerin yok sayılmak istendiği, Kuva-i Milliye ruhu ile yetişen insanların, milli duygularını yaşamakta yoksun bırakıldığı bu dönemde geleceğimize sahip çıkmak her yurttaşın, tüm emekçilerin, meslek kuruluşlarının görevidir diye düşünüyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yarınlarımızdır. Geleceğimize ve yarınlarımıza sahip çıkalım. YURTSEVERİM, DEMOKRATIM, MİLLİYETÇİYİM diyen herkesin milli değerlerimize sahip çıkmak görevidir. Bu duygu düşüncelerimle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor. Tüm ulusumuzun Cumhuriyet bayramını kutlar saygılarımı sunarım” dedi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ