Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

Demir’in Muhasebeciler Günü Mesajı

Demir’in Muhasebeciler Günü Mesajı
  • 13.09.2014
  • 1.414 kez okundu

Demir’in 1 Mart Muhasebeciler Günü Mesajı

Taşköprü Vergi Dairesi Müdürlüğü; her zaman olduğu gibi toplumsal refahın artırılmasına destek sağlamak üzere yeterli geliri adalet, tarafsızlık, verimlilik ilkeleri çerçevesinde toplamayı, mükelleflere kaliteli hizmet sunmayı ve vergiye uyum seviyesinin yükseltilmesine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir. Bu amaç; kararlı, güvenilir, etkin, şeffaf bir yönetim anlayışıyla öncü ve örnek bir idare olmayı, sorumluluk bilinci içerisinde çözüm odaklı çalışmayı gerektirmektedir.

2014 yılı bütçesinde % 86,4’lük paya sahip olması ve Kamu harcamalarının finansmanında en büyük paya sahip olması nedeniyle vergi gelirlerinin önemi bir kat daha öne çıkmıştır. Bu durum, mükelleflerimizin her zamankinden daha çok sosyal bilinçle hareket etmelerini ve vergi idaresinin daha yüksek sorumluluk duygusuyla görevini yerine getirmesini gerekli kılmıştır.

Diğer yandan, vergilendirme işlemlerinin verimliliği ve etkinliğinde mükelleflerimizin vergiye gönüllü uyumunun ayrı bir yeri vardır. Vergiye gönüllü uyum düzeyinin yükselmesi hem mükellef mağduriyetlerini önlemekte, hem haksız rekabeti engellemek suretiyle piyasa dengelerinin yerleşmesini sağlamakta, hem de vergi toplamanın maliyetlerini asgari düzeylere indirmektedir. Bu çerçevede, toplumsal dayanışma duygularımızın zirveye çıktığı şu günlerde, mükelleflerimizin beyanlarının makul ve gerçekçi olması konusundaki çalışmalarımızda kararlılığımızın rehber olma geniş görüşlülüğüyle destekleneceğine güvenimiz tamdır.

Bu açıdan vergi yükünün dengeli paylaşımını gözeterek, meslek mensuplarının bu sıfatlarıyla beyannamelerini düzenledikleri, imzaladıkları ve elektronik ortamda gönderdikleri mükellef beyanlarının gerçeği yansıtacak tarzda olması önem taşımaktadır. Bu temel hedefin gerçekleştirilmesinde, mükellef beyanlarının sektör ortalamaları ve asgari ücretlinin mali durumu da dikkate almak suretiyle oluşturulması göz önüne alınması gereken gerçekçi bir yaklaşımdır.

2013 yılı beyan dönemine yukarıda belirttiğimiz duygu ve düşüncelerle girerken mesleki ciddiyet ve sorumluluğunu her zaman takdir ettiğimiz değerli meslek mensuplarımıza, bugüne kadarki uyumlu ve katılımcı yaklaşımlarından dolayı teşekkürü bir borç biliyor, işlerinde başarı ve kolaylıklar temenni ediyor, 1 Mart Muhasebeciler Gününü kutluyor, onurlu mesleğinizde daha nice yıllar diliyorum.

Celal DEMİR

Vergi Dairesi Müdürü

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ