Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Demir’in Muhasebeciler günü mesajı

Demir’in Muhasebeciler günü mesajı
  • 13.09.2014
  • 1.297 kez okundu

Demir’in 1 Mart Muhasebeciler Günü mesajı

Taşköprü Vergi Dairesi Müdürlüğü; her zaman olduğu gibi toplumsal refahın artırılmasına destek sağlamak üzere yeterli geliri adalet, tarafsızlık, verimlilik ilkeleri çerçevesinde toplamayı, mükelleflere kaliteli hizmet sunmayı ve vergiye uyum seviyesinin yükseltilmesine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir. Bu amaç; kararlı, güvenilir, etkin, şeffaf bir yönetim anlayışıyla öncü ve örnek bir idare olmayı, sorumluluk bilinci içerisinde çözüm odaklı çalışmayı gerektirmektedir.

Dünya ülkelerinde boy gösteren ekonomik kriz nispeten ülkemizde de hissedilmiş, bu hassasiyet göz önüne alındığında da kamu harcamalarının finansmanında en büyük paya sahip olan vergi gelirlerinin önemi bir kat daha öne çıkmıştır. Bu durum, mükelleflerimizin her zamankinden daha çok sosyal bilinçle hareket etmelerini ve vergi idaresinin daha yüksek sorumluluk duygusuyla görevini yerine getirmesini gerekli kılmıştır.

Diğer yandan, vergilendirme işlemlerinin verimliliği ve etkinliğinde mükelleflerimizin vergiye gönüllü uyumunun ayrı bir yeri vardır. Vergiye gönüllü uyum düzeyinin yükselmesi hem mükellef mağduriyetlerini önlemekte, hem haksız rekabeti engellemek suretiyle piyasa dengelerinin yerleşmesini sağlamakta, hem de vergi toplamanın maliyetlerini asgari düzeylere indirmektedir. Bu çerçevede, toplumsal dayanışma duygularımızın zirveye çıktığı şu günlerde, mükelleflerimizin beyanlarının makul ve gerçekçi olması konusundaki çalışmalarımızda kararlılığımızın rehber olma geniş görüşlülüğüyle destekleneceğine güvenimiz tamdır. Bu açıdan, vergi yükünün dengeli paylaşımını gözeterek, meslek mensubu sıfatınızla beyannamelerini elektronik ortamda gönderdiğiniz veya düzenlediğiniz ve imzaladığınız mükelleflerimizin vergi beyanlarının gerçek faaliyetlerini yansıtacak tarzda gerçekçi olmasının sağlanmasının önemi büyüktür. Bu temel hedefin gerçekleştirilmesinde, mükelleflerimizin beyanlarını sektör ortalamalarını ve bir asgari ücretlinin mali durumunu dikkate almak suretiyle oluşturmalarının gerektiği tabiidir.

2010 yılı beyan dönemine yukarıda belirttiğimiz duygu ve düşüncelerle girerken mesleki ciddiyet ve sorumluluğunu her zaman takdir ettiğimiz değerli meslek mensuplarımıza bugüne kadarki uyumlu ve katılımcı yaklaşımları için teşekkürü bir borç biliyor, işlerinde başarı ve kolaylıklar temenni ediyor, 1 Mart Muhasebeciler Gününü kutluyor, onurlu mesleklerinde daha nice yıllar diliyorum. 

                                                                                             

                                                                                                Celal DEMİR

                                                                                              Vergi Dairesi Müdürü

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ