Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Dev Baykuşu görenler hayret etti

Dev Baykuşu görenler hayret etti
  • 13.09.2014
  • 1.470 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü’de 2.5 metre boyunda ki dev baykuş görenleri şaşırttı

Taşköprü ilçemizde bir vatandaşın evinin bahçesinde bulduğu dev baykuş görenleri şaşırttı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre Taşköprü Camikebir Mahallesi Haseki Sokak’ta oturan Şevki Bilgin sabah evinin bahesine çıktığı sırada dışarıda büyük bir baykuş buldu. Uçamadığı ve sadece yürüdüğünü görmesi üzerine yaralı olduğunu düşündüğü baykuşu evine getiren Şevki Bilgin, yemesi için baykuşa yemek verdi.

AA muhabirine açıklama yapan Bilgin, evinin bahçesinde sabah saatlerinde dev bir baykuş görünce ilk önce hayretler içersinde kaldığını fakat sakat olduğunu düşündüğü baykuşa evinde yemesi için birşeyler verdiğini fakat baykuşun hiçbir şey yemediğini ifade etti.

Taşköprü Lisesi 4. sınıfa giden kızı Özlem Bilgin’de dev baykuşu görünce çok hoşuna gittiğini ve tüylerinin çokluğundan dolayı baykuşa "Pamuk" adını koyduğunu ve çok sevdiğini söyledi.

Uzunluğu 1 metre, kanatları açıldığında ise 2 buçuk metre büyüklüğünde olan dev baykuşu Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü’ne getiren baba kız gün boyunca gözü gibi baktıkları "Pamuk" ismini verdikleri baykuşu Taşköprü Orman İşletme Müdürü İbrahim Besi’ye teslim ettiler.

Taşköprü Orman İşletme Müdürü İbrahim Besi, ailenin bu duyarlı davranışının örnek alınması gerektiğini, geçmişte işletme müdürlüğünün bahçesinde bile zaman zaman baykuşların yaşadığını fakat hayatı boyunca bu büyüklükte bir baykuş görmediğini ifade etti.

Yakın ilgi göstermesi ve baykuşa "Pamuk" adını koymasından dolayı Özlem Bilgin’e ayrıca teşekkür eden Besi, paçalı baykuş cinsinden olan baykuşun pençelerine bakıldığında oldukça yaşlı olduğunu düşündüğünü ve kanat kısmında sakatlık olduğunu ve veteriner arkadaşlarına dev baykuş "Pamuk"un gösterildikten sonra tekrar doğal yaşama salıvereceklerini söyledi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ