Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

Din görevlilerinden örnek davranış

Din görevlilerinden örnek davranış
  • 13.09.2014
  • 1.315 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü din görevlilerinden örnek davranış


Taşköprü Müftülüğü’ne bağlı Din Görevlileri ilçede faaliyet gösteren Sevgi Pınarı Muhtaçlara Yardım Derneği’ne maaşlarının bir kısmından bağışta bulundu.

Taşköprü Sevgi Pınarı Derneği Başkanı Necmi Güneş’in girişimleri ve Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun’un desteği ile ilçede bulunan Taşköprü Müftülüğü bünyesindeki din görevlileri Ocak ayı maaşlarından derneğe toplamda yaklaşık 1560 TL yardımda bulundu.

Ayrıca Güneş ve Uzun’un önerisi üzerine ilçedeki din görevlileri her ayın maaşlarının bir kısmından Sevgi Pınarı Muhtaçlara Yardım Derneği’ne bağışta bulunma kararı aldı.

Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun, uzun süredir ilçede iyilik hareketi niteliği taşıyan Sevgi Pınarı Derneği’nin özverili çalışmalarına Taşköprü Müftülüğü’ne bağlı din görevlilerinin duyarsız kalamadığını kaydederek ellerinden geldiği kadar bu tarz sosyal sorumluluk konularına katkı sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Taşköprü Sevgi Pınarı Derneği Başkanı Necmi Güneş ise ilçe genelindeki din görevlilerinin örnek bir davranış sergileyerek Ocak ayı maaşlarından derneklerine yardımda bulunduklarını ve her ay bu yardımı sürekli hale getirdiklerini belirterek başta İlçe Müftüsü Yusuf Uzun olmak üzere tüm din görevlilerine Taşköprülüler adına teşekkür etti.

Güneş ayrıca bu davranışın diğer kurum ve vatandaşlara da örnek teşkil edeceğini umduğunu belirtti.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ