Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Din görevlilerinden örnek davranış

Din görevlilerinden örnek davranış
  • 13.09.2014
  • 1.168 kez okundu
Reklam

Taşköprülü din görevlilerinden örnek davranış

 

Taşköprü Müftülüğü bünyesinde bulunan 275 din görevlisi ortak bir karar alarak ilçelerine yapılmakta olan Müftülük Kuran Kursu ve Konferans Salonu inşaatına maaşlarından 100’er TL yardımda bulundular.

Taşköprü Müftülüğü tarafından 2010 yılı temmuz ayında dönemin Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu’nun katılımıyla temeli atılan Kuran Kursu ve Konferans Salonu inşaatı hızla yükseliyor.

1 milyon 450 bin TL’lik keşif bedelli inşaatta şuana kadar 600 bin TL harcanarak kaba inşaatının ve çatısı tamamlanan Kuran Kursu ve Konferans Salonu inşaatının tamamlanarak bu yılsonunda tamamlanması bekleniyor

Konuyla ilgili AA muhabirine açıklama yapan Taşköprü Müftüsü Salih Sezik, geçtiğimiz yıl temmuz ayında dönemin Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu’nun katılımıyla temeli atılan 100 kişi kapasiteli Kuran Kursu ve 350 kişi kapasiteli Konferans Salonu’nun kaba inşaatını tamamladıklarını ve ilçede büyük bir ihtiyacı da karşılayacak olan binayı kısa sürede Taşköprülülerin hizmetine açmayı ümit ettiklerini belirtti.

Çalışmaları hızla devam eden Kuran Kursu ve Konferans Salonu inşaatına Taşköprü’de bulunan 275 din görevlisinin de maaşlarından 100’er TL gönüllü olarak bağışta bulunmalarının kendisini oldukça duygulandırdığını belirten Sezik, personelinin bu anlamlı ve örnek davranışlarından dolayı tek tek teşekkür ederek her birine ilçe müftüsü olarak önümüzdeki günlerde teşekkür belgesi vereceğini kaydetti.

Hayırsever halkın ve iş adamlarının yardımıyla inşaatı kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini söyleyen Sezik, “Kuran Kursları sadece Kuran-ı Kerim okunan yerler değildir. Kuran Kursları dinimizin aydınlık bilgisinin, Allah, Kuran ve birlik beraberlik sevgisinin insana verildiği yerlerdir. Bu sayede özellikle insanlarımız önce kendi gönlünde huzura varmaktadırlar. Kuran Kurslarının etrafının duvarlarla çevrili olduğuna bakmayın. Kuran Kursları şeffaf kurslardır. Ayrıca kurum olarak inşaatımızın mimari dokusunu da gözetip ecdadımızdan devraldığımız mimari kültürü de yaşatmaya çalışacağız. 350 kişi kapasiteli konferans salonu ve 40’ı yatılı olmak üzere 100 kişi kapasiteli Kuran Kursumuzun ilçemize katkısının yadsınamayacak düzeyde olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Sezik ayrıca ilçe halkına Kuran-ı Kerim’i daha güzel okumayı öğretmek için kısa sürede ilçe müftülüğü olarak 8 tane Kuran Kursu’nu hizmete açtıklarını ifade etti.

Taşköprü Müftülüğü karşısına yapılmakta olan Kuran Kursu ve Konferans Salonu’nun yer tahsisini ise önceki yıllarda Taşköprü Belediyesi yapmıştı.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ