Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

Diyaliz Hastası vatandaşa akülü araba

Diyaliz Hastası vatandaşa akülü araba
  • 13.09.2014
  • 995 kez okundu
Reklam

Kızılay’dan Diyaliz Hastası vatandaşa akülü araba

Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi, ilçede bulunan ve şeker hastalığı nedeniyle yürüme güçlüğü çeken vatandaşa akülü araba hediye etti.

İlçede uzun yıllar kasaplık yaptıktan sonra yaşamını yine Taşköprü’de ikame eden Ahmet Berber (52) isimli vatandaşın şeker ve diyaliz hastası olması nedeniyle yürüme güçlüğü çektiğini öğrenen Taşköprü Kızılay Şube Başkanı Hüseyin Seven, girişimlerde bulunarak İstanbul’da bulunan bir işadamı vasıtasıyla alınan akülü tekerlekli sandalyeyi Berber’e takdim etti.

Düzenlenen programa Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da katıldı. Taşköprü’de Kızılaycılığın örnek düzeyde olduğunu ve bunu bir kez daha görmekten tüm ilçe halkı adına mutluluk duyduğunu belirten Arslan, Taşköprü Kızılay Şube Başkanı Hüseyin Seven’e teşekkür etti.

Seven ise Kızılaycılığın sadece kan bağışından ibaret olmadığını ve din, din, ırk farkı gözetmeksizin Türkiye’nin ve dünyanın her yerine merhamet elini ulaştıran örnek bir kurum olduğunu ve kendilerinin de bu kuruma yakışan hizmetler yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Seven ayrıca Türk Kızılayı’nın bağışlarla büyüyen bir kurum olduğunu söyleyerek tüm ilçe halkının Türk Kızılayı’na sahip çıkmalarını talep etti.

 

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ