Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

Doğal ve beşeri zenginlikleri paneli

Doğal ve beşeri zenginlikleri paneli
  • 13.09.2014
  • 1.856 kez okundu

Taşköprü’nün doğal ve beşeri zenginlikleri masaya yatırıldı

 

27. Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında “Taşköprü’nün Doğal ve Beşeri Zenginlikleri” konulu panel düzenlendi.

Taşköprü Belediyesi Konferans Salonu’nda ki panele konuşmacı olarak Kastamonu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Aktaş, Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Latife Summerrer, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Günal, Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Sayılı ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’den Arşt. Gör. Selen Akan katıldı.

Kastamonu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden Prof. Dr. Yaşar Aktaş’ın oturum başkanlığını yaptığı panelde ilk olarak konuşan Prof. Dr. Latife Summerrer katılımcılara Pompeipolis kazıları hakkında bilgi verdi. Şimdiye kadar yapılan kazılar ve kazılarda bulunlar ile ileride yapılması planlanan kazılar hakkında katılımcıları bilgilendiren Summerer, yapımı süren ve açılmış olan kazı ziyaretçi alanı ile Pompeipolis hakkında gezip görerek herkesin daha da fazla bilgi sahibi olabileceğini söyledi. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Günal, konuşmasında toprağın önemi, toprağın yapısı ve nasıl korunması gerektiği hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Sayılı’da konuşmasında tarımsal üretimde riskler ve alına bilecek önlemler hakkında bilgi verdi. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Aştırma Görevlisi Selen Akan ise sarımsak hasadı ve hasat sonrası izlenmesi gereken yolları katılımcılara aktardı.

Panele Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Panelin sonunda konuşmacılara plaket ve Taşköprü sarımsağı takdim edildi.

 

 

Haber: Gökhan TEKECİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ