Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,49 / Satış: 7,52
€ EURO → Alış: 9,04 / Satış: 9,08

Doğalgaza ilk başvuruyu Arslan yaptı

Doğalgaza ilk başvuruyu Arslan yaptı
  • 13.09.2014
  • 1.570 kez okundu

Taşköprü’de doğalgaz için ilk abonelik ücretini Arslan yatırdı

Taşköprü’ye doğalgaz gelmesi yönünde başlatılan seferberlik devam ediyor. Taşköprü ilçesinde geçtiğimiz hafta doğalgaz gelmesini isteyen kişi sayısını belirlemeye yönelik yapılan anket çalışmasının ardından Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Ziraat Bankası ve Halk Bankası Şubeleri’ne giderek İl Özel İdaresi’nin açtığı Doğalgaz Abonelik ücretlerini ilçede ilk olarak kendisi yatırdı.

Bakanlar Kurulu’nun "Mevcut Doğalgaz Dağıtım Bölgeleri Lisans Kapsamı Dışında Kalan İlçelere Doğalgaz Ulaştırması Amacıyla BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nün Görevlendirilmesine İlişkin Karar"ı doğrultusunda nüfusu 10 binin üzerindeki yerlerde konut sayısının yüzde 60’ının talebi olduğu takdirde yüklenici firmanın ilçeye doğalgaz getirmesine ilişkin karar doğrultusunda ilçede çalışmalar son sürat devam ediyor.

Bir yandan vatandaşlara yapılan anketle doğalgaz isteyip istemedikleri sorulurken bu yöndeki oranın yüzde 90 düzeylerinde olumlu seyretmesi üzerine İl Özel İdaresi tarafından Halk Bankası ve Ziraat Bankası Taşköprü Şubesi’ne de vatandaşlar tarafından abonelik başvurusu olan 335 TL’ler yatırılmaya başlandı.

Her iki bankayada ilk abonelik ücretlerini Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan yatırdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Arslan, Taşköprü için büyük önem arz eden ve bu konuda kapılarına kadar gelen fırsatı ilçe halkı ile birlikte geri itemeyeceklerini ve duyarlı Taşköprü halkının doğalgaz bağlatacakları konusunu içeren anket çalışmasının yüzde 90 oranında olumlu yönde seyretmesinin ardından İl Özel İdaresi’nin Halk Bankası ve Ziraat Bankası Taşköprü Şubeleri’nde hesapların aktif hale getirildiğine değindi.

Doğalgaz Abonelik ücreti olan 335 TL miktarın konut sahipleri tarafından yatırılmaya başlandığını ve Taşköprü halkının doğalgaz gibi günümüzde büyük nimet olan bir hizmetten yararlanabilmek için duyduğu heyecanı anlayabildiğini kaydeden Arslan, Taşköprü’ye doğalgaz gelebilmesi için 28 Ekim tarihine kadar İl Özel İdaresi’nin açtığı bu hesaplara 6500 konut sahibinin 335 TL miktarı yatırması gerektiğini ve şimdiye kadar Taşköprü halkının doğalgaza yaklaşımından memnuniyet duyduklarını kaydetti.

Arslan, son olarak gurbette ve sılada yaşayan tüm Taşköprülülere doğalgaz gibi büyük bir fırsatı kaçırmamak adına konutlarına doğalgaz bağlatmaya ve bunun için gerekli olan 335 TL ücretleri Taşköprü Zİraat Bankası 36099062-5090 hesap numarası ve Halk Bankası 484-06000012 hesap numaralarına 28 Ekim tarihine kadar yatırmalarını istedi.

 

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ