Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,06

DP Genel Başkanı Uysal Taşköprü’de

DP Genel Başkanı Uysal Taşköprü’de
  • 13.09.2014
  • 925 kez okundu
Reklam

 

DP Genel Başkanı Uysal Taşköprü’de

 

Demokrat Parti Genel başkanı Gültekin Uysal, 26. Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’ne katılmak için geldiği Taşköprü’de çeşitli açıklamalarda bulundu.

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesine 26. Uluslararası Kültür ve sarımsak festivali için gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, ”Süleyman soylu meselesini şahsileştirecek değiliz. Genel Başkan olup iktidara binlerce söz söyleyip bu gün böyle bir davranış içine girmesini de tasvip etmiyoruz” dedi.

Ayrıca bizim için Süleyman Soylu meselesi siyasi bir vaka değil adli bir vakadır diyen Uysal, ”Geçmişteki uygulamaları ve bir takım maddi tasarruflarıyla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur o süreç devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Soylu’nun davranışının yanlış bir tavır olduğunu savunan Gültekin Uysal, ”Parti tabanımızın hassasiyeti ortadadır. Hiçbir şekilde demokrat misyonun geçmişini hiç kimseye kendi içinden çıkıp bir takım görevler yapanlar da dahil olmak üzere yağmalatmayacağımızı da ifade etmek isterim” dedi.

Terör sorunuyla ilgili de bir açıklama yapan Uysal şunları söyledi: ”Türkiye bütün zafiyetlerine rağmen bütün eksikliklerine rağmen bu bölgede bin yıldır varlığını sürdürüyor sürdürmeye de devam edecektir. İktidarı eleştiride söylediğimiz gibi part time terörle mücadele olmaz. Topyekün bir mücadeleye dış politikadan başlayarak iç güvenlikle istihbaratınızı sürdürmeniz lazım. Terör hiçbir zaman tölere edilemez. Ancak cesaretlendirirsiniz siz Boston’da birileriyle kucaklaşırsanız birilerinin de Şemdinli’de kucaklaşmasını izlersiniz seyredersiniz. Canlarıyla kanlarıyla ruhlarıyla vatan toprağının hamuruna karışmış şehitlerimizi de incitirsiniz.”

Meclis Başkanının milli mutabakat çağrısını çok önemli bulduklarını söyleyen Gültekin Uysal, Ak Partiyi’ de meclis başkanını kendi iktidarının bir memuru gibi bu tür davranış içerisinde bulunuyorlar şeklinde eleştirdi. Uysal, ”Birliğin ve beraberliğin teminatı olacak meclistir meclis millet iradesinin tecelligahıdır gazi bir meclistir. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak önemli bir fonksiyonu ifa etmiştir” diyerek terörle topyekün mücadele etmemiz ortak akıl oluşturmamız gerek” dedi.

Suriye politikasına da değinen Gültekin Uysal, her geçen gün İskenderun’dan Hatay’dan başlayan terör son olarak gazi şehrimiz Gaziantep’i vurduğunu görüyorsunuz İran’la daha alt düzeyde Türkiye’ye karşı hasma ne sözlerini duyuyorduk ki en son İran Meclis Komisyon Sözcüsünün ve Genelkurmay Başkanı’nın Türkiye’ye yönelik tutumlarını kabul etmedik edilmez. Burada anlaşılan PKK terör örgütünün uluslararası organizasyonla Türkiye’nin üniter yapısı içerisinde bir problem olmaktan çıkıp bölgenin meselesi, uluslar arası bir mesele olma olma yolunda ilerlemektedir. Bu durum da Türkiye’ye yarınlarda daha büyük bir sıkıntıya sokacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Uysal, daha sonra ise Taşköprü İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’nin Pilav Şöleni’ne ve 26. Uluslararası Kültür Ve Sarımsak Festivali etkinlikleri kapsamında At Yarışları’na katıldı. Uysal programların ardından Taşköprü’den ayrıldı.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ