Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Ekonomik durumundan dolayı evlenemedi

Ekonomik durumundan dolayı evlenemedi
  • 13.09.2014
  • 1.178 kez okundu
Reklam

Ekonomik durumundan dolayı evlenemedi

Yirmi asrı geride bırakıp birçok ülke insanının uzayda arsa satın aldığı dünyamız hızla gelişip değişirken geçen yıllar ve asırlar bazılarımızın yüzüne ise hiç gülmüyor.  Kastamonu ilinin en büyük iki ilçesinden biri olan Taşköprü’de yaşayan 60 yaşındaki Mehmet Yağız isimli vatandaş ekonomik düzeyinin elvermediği için evlenmeyi hiç düşünemediğini kaydetti. Taşköprü’nün en merkezi yerlerinden Pulcular Mahallesi Belediye Sokak No: 27’de ikamet eden 60 yaşındaki Mehmet Yağız tek göz odada kimsesiz ve sakat haliyle çevreden gelen yardımlarla hayatta kalma mücadelesi veriyor. Hayatı boyunca hiç evlenmeyen ve daima sıcak yuva hasretiyle yaşamını sürdürdüğünü belirten Mehmet Yağız, zaman zaman kaymakamlık zaman zaman da belediyenin yardımıyla geçimini sürdürüyor. Aslen Kastamonu’nun İnebolu ilçesinden olan ve 1991 yılında İstanbul’dan Taşköprü’ye gelen Yağız, elinden inşaat ustalığı gibi işlerin geldiğini ve Taşköprü’de ilk zamanlar inşaatlarda çalıştığını fakat iş olmaması nedeniyle kısa sürede bir lokma ekmeğe bile muhtaç hale geldiğini kaydetti.

Aslen 4 kardeş olan ve 3 kız kardeşinin de ekonomik durumunun yetersiz olması nedeniyle yanlarında duramadığını ve kendisiyle ilgilenemediklerini kimseyi suçlamadan “Hayat herkes kendi derdinde” diyerek özetleyen Mehmet Yağız, “Hep kendim bir şeyler yapmaya çalıştım. Kimseye yük olmak istemedim. Hep koşturdum fakat yalnız kaldım. Arkanda kimse olmayınca ayakta durmak zor. Bir 50 NC kamyonetim olsa trilyonluk adam olurdum” şeklinde konuştu.

15 senedir yıkılmaya yüz tutmuş eski bir evde hayatını sürdürmeye çalıştığını dile getiren Yağız’ın evi yağmur ve kar suyu geçiriyor. Beyaz eşya adına hiçbir şeyin bulunmadığı evde Yağız’ın soğuk kış günü hayatta kalabilmesi için şart olan eski bir sobası mevcut.

Her haline şükrettiğini kaydeden Mehmet Yağız, parasızlıktan dolayı da hiçbir zaman evlenmeyi bile düşünemediğini her zaman bir sıcak çorbanın en büyük hayali olduğunu ifade etti.

Çok kar yağdığında evinin çatısının çökmesinden endişelendiğini belirten Yağız’a 6 senedir ise Sevgi Pınarı Derneği yardımda bulunuyor. Kömür ve ana ihtiyaçlarını karşılamalarından dolayı Sevgi Pınarı Derneği’ne teşekkür eden Yağız, son olarak ise “Allah kimseyi yalnız bırakmasın. Yalnızlık çok zor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ