Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,77 / Satış: 3,78
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

En genç muhtardan istifa

En genç muhtardan istifa
  • 13.09.2014
  • 1.228 kez okundu
Reklam

Yavuç köyü muhtarı İzzet Dev azalarıyla birlikte görevinden istifa etti

Taşköprü’nün en genç muhtarı görevinden istifa etti

 

Taşköprü ilçemizin en genç muhtarı olan Yavuç köyü Muhtarı İzzet Dev (30) azalarıyla birlikte görevinden istifa etti. İstifa dilekçesini Taşköprü Kaymakamlığı’na azalarıyla birlikte sunan İzzet Dev, ailevi sebeplerden dolayı azalarıyla aldığı karar doğrultusunda istifa etmeyi uygun gördüğünü kaydetti.

2004 yılında askerden geldikten sonra Türkiye’nin en genç muhtarı olarak göreve seçilen ve yaklaşık 9 yıl muhtarlık yapan İzzet Dev, bundan sonra muhtarlık görevini üstlenecek olan arkadaşlarının da herzaman yanlarında olmaya devam edeceğini vurguladı.

Taşköprü’ye 24 km uzaklıktaki Yavuç köyünde 2004 yılından bu tarafa görev yaptığını ve tüm köylüleriyle ilişkilerinin oldukça iyi olduğuna ve köylerinde yardımlaşma ve imece usullerinin örnek düzeyde olduğuna değinen Dev, tüm köylülerine bugüne kadar verdikleri destekten ve yanlarında olmalarından dolayı teşekkür ederek ailevi nedenlerden dolayı aldığı bu kararı tüm hemşerilerinin hoş görmesi temennisinde bulundu.

Köylülerin devreye girmesi sonucu ise alınan ortak kararla ikinci aza olan Şahin Kuşcu istifasını geri alarak 2014 mahalli seçimlerine kadar muhtarlık görevini üstlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ