Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,09

En iyi sarımsak ve buzağılar seçildi

En iyi sarımsak ve buzağılar seçildi
  • 13.09.2014
  • 909 kez okundu
Reklam

En iyi sarımsak ve En İyi Buzağılar seçildi

 

Taşköprü ilçemizde bu yıl 27.’si düzenlenen ”Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali” kapsamında ”En iyi sarımsak üreticisi” ve ”En iyi buzağı yetiştiricisi” yarışmaları gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan yaptı. Arslan, festivalin asıl amacının Taşköprülü üreticilerin "Beyaz Altın" diyerek taçlandırdığı Taşköprü sarımsağını daha fazla tanıtmak ve üreticiye katmadeğer sağlamak olduğunu fakat üreticinin bu konuda kendilerine yardımcı olmamalarından düzenlenen panellere ve yarışmalara gerekli ilgiyi göstermemelerinden dolayı da ayrıca üzüntü duyduklarını belirtti.

Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz’da Taşköprü’de 27 yıldır Sarımsak Festivali düzenlenediğini Taşköprü’nün sarımsağın tanıtılmasında festivallerin büyük katkısının olduğunu kaydetti.

 

-En iyi sarımsak Donalar’dan-

Taşköprü kapalı pazar yerinde düzenlenen ve 48 üreticinin katıldığı ”En iyi sarımsak üreticisi” yarışmasında Donalar köyünden Hasan Tabuk birinci, Ersil köyünden Tevfik Kesim ikinci, Donalar köyünden Hüseyin Güler üçüncü oldu.

 

-En iyi Buzağı, Çetmi’den-

”En iyi buzağı yetiştiricisi” yarışmasında ise Çetmi köyünden Ahmet Göksu birinci, Kornopa köyünden Hasan Bektaş ikinci, Akdoğantekke köyünden Mustafa Ün üçüncü oldu.

Her iki yarışmada renkli görüntülere sahne olurken yarışmanın sonunda dereceye girenleri protokol üyeleri tebrik ederek toplu fotoğraf çektirildi.

 

 

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ