Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

Ermeni kökenli Anne Tosun Müslüman oldu

Ermeni kökenli Anne Tosun Müslüman oldu
  • 13.09.2014
  • 1.405 kez okundu
Reklam

 

Rüyasında ezan dinleyip oruca uyandığını ve ardından Müslüman olması söylendi, Müslüman oldu

65 yaşındaki Ermeni kökenli Anne Tosun Müslüman oldu

 

Taşköprü ilçemize bağlı Kapaklı köyü Tütenli Mahallesi’nde yaşayan 65 yaşındaki Anne Tosun rüyasında ezan sesi dinlediğini ve oruca uyandığını ve rüyasında kendisine Müslüman olmasının söylendiğini gördükten sonra Müslüman olmaya karar verdi.

Anne Tosun daha sonra ise Taşköprü Müftülüğü’ne gelerek Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun’un eşliğinde kelimeyi şahadet getirerek Müslüman oldu. Anne Tosun daha sonra ise Zeynep adını aldı.

Uzun yıllar İstanbul’da yaşadıktan sonra köyüne 3 yıl kadar önce dönen Anne Tosun, geçtiğimiz günlerde rüyasında ezan sesi dinlediğini ve akabinde oruca uyandığını gördü ve bir süre bu rüyanın etkisinden kurtulamadı.

Bir süre sonra ise Anne Tosun, kendilerine her zaman destek olan Sevgi Pınarı Derneği Başkanı Necmi Güneş’i arayarak rüyasını anlattı ve Müslüman olmak istediğini belirtti.

Güneş ise Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun ile görüşerek Anne Tosun ile birlikte Taşköprü Müftülüğü’ne geldi. Tosun burada Yusuf Uzun’un ardından kelimeyi şehadet getirerek Müslüman oldu. Uzun kelimeyi şehadet getiren Tosun’a Kuran-ı Kerim hediye etti. Daha sonra ise Tosun, “Anne” olan ismini Zeynep olarak değiştirme kararı aldı.

 

-Rüyasında Müslüman olması söylendi, Müslüman oldu-

Konuyla ilgili açıklama yapan Anne Tosun, yıllardır Müslümanlar komşuluk edip iç içe olduklarını geçtiğimiz günlerde ise gördüğü bir rüyadan etkilendiğini ve rüyasında ezan sesi dinlediğini ve ezan sesinin ardından oruca kalktığını ve ardından kendisine Müslüman olmasının söylendiğini ve bu rüyadan etkilenerek hiç kimsenin önerisi olmadan Müslüman olma kararını verdiğini söyledi.

Tosun, bu süreçte ise Sevgi Pınarı Derneği Necmi Güneş’in kendisine oldukça destek olduğunu ve yol gösterdiğini ve kendisinin hakkını ödeyemeyeceğini belirterek bundan sonra bir Müslüman olarak hayatına yön vereceğini ve kutsal topraklara gitmek istediğini belirtti.

 

-Kutsal topraklara da gidecek-

Taşköprü Sevgi Pınarı Derneği Necmi Güneş ise Anne Tosun’u uzun süredir tanıdığını ve etrafında sevilen ve örnek bir kişiliğe sahip olduğunu birkaç gün önce kendisine Müslüman olma isteğini söylediğinde ise çok sevindiğini ve ne gerekiyorsa yardımcı olmaya hazır olduğunu söylediğini belirtti.

Güneş ayrıca Tosun’un kendisine kutsal topraklara da gitmek istediğini söylemesi üzerine Sevgi Pınarı Derneği olarak Taşköprü’den kutsal topraklara gidecek olan ilk umre seyahatinde kendisini kutsal topraklara gönderme sözü verdiğini ifade etti.

Anne Tosun daha sonra nüfus cüzdanındaki kısmı Müslüman olarak değiştirdi. Tosun’a Taşköprü Müftülüğü Kuran Kursu öğretmenleri tarafından dini vecibeler hakkında eğitim verileceği belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ