Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Federasyondan örnek proje

Federasyondan örnek proje
  • 13.09.2014
  • 1.768 kez okundu

Taşköprü Dernekler Federasyonu’ndan örnek proje

İstanbul’da faaliyet gösteren Taşköprü Dernekler Federasyonu ve Taşköprülü iş adamı Saim Kaya öncülüğünde Taşköprü’de yapılması planlanan ilk-orta ve yüksek öğrenim öğrenci yurduna katkı amacıyla Taşköprü’nün önde gelen iş adamlarının buluştuğu bir bağış yemeği düzenlendi.

Bahçelievler Hacı Bozan Restoran’da düzenlenen yemeğe Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Bakırköy Devlet Hastanesi Başhekim Yrd. Dr. Emin Aktaş, Taşköprü Dernekler Federasyonu Başkanı Halil Hasanoğlu, Taşköprü Dernek Başkanı Av. Feyyaz Eskioğlu, Emin Aktaş, Mehmet Yılmaz, Taşköprülü hayırsever iş adamlarımız Hacı Mustafa Kadiroğlu, işadamı Saim Kaya, Murat Yılmaz, Hüsnü Arkun, Mustafa Balcıoğlu, Zihni Aydın, Av. Eyüp Ulusoy, Osman Kadiroğlu, Aydın Kaya, Recep Üreden, Esat Ersoy, Haydar Yıldız, İsmail Aslan, Tevfik Yavuz, Şaban Ekinci, Halit Şen, Nazif Göktaş, Turan Başaran, Zeynel Biçer, Ahmet Aslan, Fahri Çallı, Mehmet Ali Temürezen, Abdülkadir Toksöz ve çok sayıda Taşköprülü hemşerimiz katıldı.

Samimi bir ortamda geçen yemek sonrasında söz alan Taşköprü Dernekler Federasyonu Başkanı Halil Hasanoğlu, bu yemek ile uzun zamandan bu tarafa gerçekleşmeyen bir birlikteliğin oluştuğunu ve yapılacak olan yurdun Taşköprü’ye büyük faydası olacağını, burada yapılacak eserin Taşköprü’de kalacağını ve hizmete devam edeceğini beyan etti.

Hasanoğlu, "Ayrıca Taşköprü Dernekler Federasyonu bundan önce olduğu gibi büyük projeleri hayata geçirmek için büyük dostlarımızla yolumuza devam etmekten dolayı mutluyuz" dedi.

Halil Hasanoğlu son olarak bu toplantının sağlanmasında büyük emeği olan iş adamı Saim Kaya ve yemeğe katılıp kendilerini yalnız bırakmayan tüm hemşerilerine Taşköprülüler adına teşekkür etti.

Ardından söz alan Taşköprü Dernek Başkanı Feyyaz Eskioğlu, yapılacak olan yurdun ileri de çocuklarımıza, torunlarımıza kalacağını ve bu eserde bizim de bir tuğlamız var demenin büyük gurur kaynağı olacağını ve hemşehrilerimizin yurdun yapımına muhakkak ki destek vereceklerine inandıklarını belirtti.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da yerel yönetim olarak elini taşın altına koyacağını ve bu yurdun kısa sürede çocuklarımızın hizmetine sunulması için vargüçleriyle çalışacaklarını ifade etti.

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise yapılacak olan bu yurtta vatanına, milletine faydalı olacak çocukların yetiştirileceğine ve kendisininde yurdun tamamlanması için üzerine ne düşüyorsa yapacağını ve İstanbul’a geldiğinden butarafa vakit buldukça hemşerilerinin yanında olmaya gayret gösterdiğini dile getirdi.

Yurdun proje ve fizibilitesini içeren dosyaların misafirlere dağıtılmasının ardından hayırsever iş adamlarımız 200 bin TL’nin üzerinde bağışta bulundular. Hayırsever iş adamlarımızdan Elvan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Kadiroğlu ise yurdun yapımı için maddi ve manevi anlamda ne gerekiyor ise yapacağının taahhüdünü verdi.

Saim Kaya ise 50 bin TL’lik taahhüdünü yineleyerek her türlü desteği vereceğini beyan etti.

2 milyon TL’ye mal olması beklenen yurt projesinin tamamlanmasının ardından bu yıl Ekim-Kasım ayları içinde yurt inşaatına başlanılacağı belirtildi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ