Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

Fen Lisesi, ilçemize hayırlı olsun!

Fen Lisesi, ilçemize hayırlı olsun!
  • 13.09.2014
  • 1.744 kez okundu
Reklam

Taşköprü Anadolu Öğretmen Lisesi, Fen Lisesi oldu

“Taşköprü Fen Lisesi” ilçemize hayırlı olsun!

Taşköprü ilçemizde 3 yıldır eğitim alanında büyük hizmet veren ve kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran Taşköprü Anadolu Öğretmen Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Fen Lisesi” kimliğine kavuşturuldu.

Konuyu kamuoyuna duyuran Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ertan Arıcı’nın talebi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul türlerinde yaptığı değişiklik nedeniyle Taşköprü Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Anadolu Lisesi’ne dönüşmesine gönüllerinin razı olmadığını ve gerek milletvekili düzeyinde gerekse Bakanlık düzeyinde yaptıkları girişimler sonucu Taşköprü Anadolu Öğretmen Lisesi’nin ilimizin merkezden sonra ilk Fen Lisesi olarak Taşköprü’de hizmet vermesinin kesinlik kazandığını dile getirdi.

Geleceğimizin eğitimden geçtiğinin farkında olduklarını kaydeden Arslan, Taşköprü’de eğitim alanında yapılan yatırımların bölgede örnek düzeyde olduğuna dikkat çekerek gerek bu yatırımların yapılmasında gerekse Taşköprü Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Taşköprü Fen Lisesi olmasında büyük gayretleri olan ve Taşköprü’ye yapılan her hizmette büyük pay sahibi olan Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın’a, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Mustafa Gökhan Gülşen’e, AK Parti İl Başkanı Metin Çelik ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim’e ilçe halkı adına teşekkür etti.

Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan Arıcı’da “Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul türlerini azaltma projesi çerçevesinde öğretmen liselerinin kapatıldığını söyleyerek ilçemizde bulunan ve 3 yıl önce hizmete açılan Taşköprü Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Fen Lisesi’ne dönüştürüldüğünü ve bundan sonra Taşköprü Fen Lisesi olarak hizmete devam edeceğini söyledi.

Arıcı, İlçemiz eğitim öğretimi için çok önemli olan bu okulun kazandırılmasında destek olan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Arıcı, “Ayrıca Fen Lisesi gibi bir okulun ilçemize kazandırılması bizi çok mutlu etti. Halkımıza ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Haber: Mustafa GÜNAYDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ