Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Girişimcilik kursu sona erdi

Girişimcilik kursu sona erdi
  • 13.09.2014
  • 1.368 kez okundu

TAŞKÖPRÜ BELEDİYESİ’NİN AÇTIĞI GİRİŞİMCİLİK KURSU SONA ERDİ

 

Taşköprü Belediyesi’nin İŞKUR Kastamonu İl Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlamış olduğu ”Yeni Girişimcilik Eğitimi” programı tamamlandı.

Taşköprü Belediyesi Toplantı Salonu’nda 1 aydır devam eden girişimcilik kursuna katılan 50 kursiyerler yapılan sınavın ardından kursu başarıyla tamamladılar.

Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Proje Koordinatörü Uğur Bal tarafından verilen derslerde kursiyerlere yeni iş fikri oluşturma, iş kurma süreci, pazarlama, finansal plan ve beden dili konularında eğitim verildi.

Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere KOSGEB tarafından Girişimcilik sertifikası verilecek ve iş yeri açmak isteyenlere 27 bin lirası hibe 70 bin lirası kredi olmak üzere teşvik verileceği belirtildi.

Kursun son günü kursiyerlerle bir araya gelen Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, ”Amacımız ilçemizde uzun vadeli işletmeleri kurmak, planlı, programlı eğitim anlayışı ile istihdama ve eğitime katkı sağlamaktır. Umuyorum kursiyerlerimizin hepsi ilçemizde güzel iş yerleri açacaklarıdır. Bizde bundan mutluluk duyacağız” şeklinde konuştu.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ