Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Göksoy Gıda, Kastamonu’yu temsil etti

Göksoy Gıda, Kastamonu’yu temsil etti
  • 13.09.2014
  • 2.638 kez okundu

Aslen Kastamonulu olan ve İstanbul’da kuru sebze ve meyvecilik sektöründe faaliyet gösteren Göksoy Gıda, Fresh Türkiye Sebze Meyve ve Tohumculuk Fuarı’nda ilimizi temsil etti.

17-20 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşen uluslar arası fuarda Kastamonu’yu temsil etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Göksoy Gıda sahiplerinden Devrim Göksoy, firma ürünlerini tanıtmak açısından fuarın kendileri için oldukça faydalı geçtiğini ve fuardaki olumlu hava ile çalıştıkları firma sayısının arttığını ve kendilerine yurt dışı kapısının açıldığını kaydetti.

İtalya, İspanya, İngiltere, ABD, Kanada, Çin, Rusya, Danimarka, Bulgaristan ve Almanya olmak üzere 10 ülkeden çeşitli firma yetkilileri ile görüşmeler yaptıklarını ve kayda değer sonuçlar aldıklarına değinen Göksoy, fuarın ardından firma olarak 14 Şubat 2012 tarihinde Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenecek olan Avrupa’nın en büyük gıda fuarına da katılma kararı aldıklarını ifade etti.

 

-1989 YILINDAN BERİ KURU GIDA SEKTÖRÜNDE-

Firma olarak 1989 yılından beri başta sarımsak olmak üzere kuru gıda sektöründe faaliyet gösterdiklerini söyleyen Devrim Göksoy, bunun yanında memleketleri Hanönü ilçesi Yenice köyünde organik sarımsak üretimi yaptıklarını 25 dönüm üzerinde 2 bin 500 ağaçlık organik elma bahçesi oluşturduklarını ve çiftçileri bilgilendirmek amacıyla toplantılar düzenleyip, örnek bahçeler kurduklarını belirtti.

 

-10 BİN NOKTADA-

Göksoy Gıda olarak bütün büyük marketler olmak üzere 10 bin noktada olduklarını vurgulayan Devrim Göksoy, “Bu doğrultuda her geçen gün büyüyen bir firmayız. Ayrıca organik elma bahçeleri, iyi tarımlı ve organik sarımsak yetiştiriciliği ile de sektörümüzde her alanda öncü bir firma olma yolunda hızla ilerlemekten büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Fuar süresince Göksoy Gıda standını Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ve Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin’in yanı sıra yerli ve yabancı çok sayıda katılımcı da ziyaret etti.

 

Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ