Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Güvenlik Danışma Komisyonu toplandı

Güvenlik Danışma Komisyonu toplandı
  • 13.09.2014
  • 1.120 kez okundu
Reklam

Taşköprü ilçemizde Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı. Taşköprü Belediye Meclis Salonu’nda Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz başkanlığında gerçekleşen toplantıya Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Alay, Taşköprü Cumhuriyet Başsavcısı Alperen Alkılınç, Taşköprü Emniyet Müdürü İsmail Mermer, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplum Destekli Polislik hizmetleri çerçevesinde düzenlenen toplantı Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz’ın gece geç saatlerde Hakkâri ve Çukurca’da gerçekleşen saldırıları kınamasıyla başladı.

İlçenin güvenliğine ilişkin sorunların masaya yatırıldığı toplantıda geçtiğimiz günlerde yaşanan kuyumcu soygunları ile ilgili Taşköprü Emniyet Müdürü İsmail Mermer, olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmaları sürdürdüklerini ve bundan sonrada benzer olayların yaşanmaması için önlemler aldıklarını ifade etti.

Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz’ın önerisi üzerine ise güvenliğin daha da artırılması açısından yapılacak olan fizibilite çalışmasının ardından ilçe merkezine mobese kamerası konulması için alt yapı sisteminin oluşturulması kararına varıldı.

Toplantıya katılan daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlar ise bu tür toplantıların ilçenin güvenliği ve halkın aydınlatılması açısından önemli olduğuna değinerek yetkililere teşekkür etti.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ