Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Hacı adayları kutsal topraklara uğurladık

Hacı adayları kutsal topraklara uğurladık
  • 13.09.2014
  • 1.101 kez okundu
Reklam

90 hacı adayını kutsal topraklara uğurladık

2014 yılı Taşköprü hac kafilesi, yüzlerce kişi tarafından dualarla kutsal topraklara uğurlandı. İlçe Müftüğü’nün tertiplediği programda hacı adayları ve aileler duygu dolu dakikalar yaşadı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Taşköprü Müftülüğü organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek olan son kafiledeki 90 hacı adayı için Cuma Pazarı alanında program tertip edildi.

Uğurlama töreninde konuşan Taşköprü Müftü Vekili Dursun Yoldaş, hacı adaylarının böyle kutsal bir görevi yerine getirmenin ve kutsal topraklara gidecek olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşadıklarını gördüğünü ve bu görevin kendilerine kısmet olduğu için şanslı olduklarını ifade etti.

Allah’ın evini ziyaret etmenin herkese kısmet olamayacağını ve manevi yönü çok büyük olduğunu belirten Yoldaş, “Sizler orada sabrınızı göstereceksiniz. Kutsal topraklarda göğsünüzde taşıdığınız al bayraklarla Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceksiniz" dedi.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarının bu kutsal görevden dolayı çok şanslı olduklarını kendisini ise çok sayıda evliya yetiştiren manevi yönü ağır bir ilçede belediye bakanı olmasından dolayı şanslı gördüğünü ifade etti.

 

-Duygu dolu dakikalar yaşandı

Taşköprü Müftü Vekili Dursun Yoldaş’ın yaptığı duanın ardından ise vedalaşmaya geçildi. Yakınlarıyla vedalaşan hacı adaylarının ve yakınlarının gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi. Törenin ardından otobüslere binen hacı adayları, yakınlarının gözyaşları ve dualarıyla yola çıktı. Taşköprü’de bu yıl 90 hacı adayı kutsal topraklara uğurlandı.

Haber: Mustafa GÜNAYDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ