Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,09

Hafızlık ve ezan okuma yarışması yapıldı

Hafızlık ve ezan okuma yarışması yapıldı
  • 13.09.2014
  • 1.247 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü’de hafızlık ve ezan okuma yarışması yapıldı

 

Kastamonu ili İmam Hatip Liseleri arası ”Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması” Taşköprü ilçesinde yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitim Dairesi tarafından düzenlenen yarışma Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Kastamonu Müftüsü Dursun Ali Şeker’in açılış konuşmasını yaptığı ve jüri başkanlığını yürüttüğü programda hafızlık alanında 5 okul, ezan okuma da ise 9 okul yarıştı.

Dinleyenlerin duygu dolu anlar yaşadığı yarışmada hafızlık alanında birinci Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Recep Çiftçi, ikinci Devrekani Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Adil Tuncay, üçüncü Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden İsmail Demirkan oldu.

Ezan okuma yarışmasında ise Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Vedat Turhanoğlu birinci, Taşköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Eşref Kızılkaya ikinci, Devrekani Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Şeref Küllüoğlu üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ve Kastamonu Müftüsü Dursun Ali Şeker birer altın hediye ederken esnaf ve kurumlar tarafından da çeşitli hediyeler takdim edildi.

Programa Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Kastamonu İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, Taşköprü Müftüsü Salih Sezik, MHP Taşköprü İlçe Başkanı Av. Mustafa Arabacı, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Birinci olan öğrencilerinin Kastamonu’yu bölge yarışmalarında temsil edeceği öğrenildi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ