Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Halk MYO hakkında bilgilendirildi

Halk MYO hakkında bilgilendirildi
  • 13.09.2014
  • 892 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü’de halk MYO hakkında bilgilendirildi

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan tarafından ilçe halkına yönelik 2012-2013 akademik yılında 8 bölümle hizmet vermesi planlanan Taşköprü Meslek Yüksek Okulu hakkında bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Taşköprü Belediyesi Yarı Açık Hava Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Taşköprü MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bahattin Aydınlı, Taşköprü MYO Genel Sekreteri Vural Arslan, Taşköprü MYO Müdür Yardımcısı Atilla Hepkurucu, Taşköprü Belediyesi Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, göreve geldikten kısa bir süre sonra gurbetteki ve sıladaki tüm Taşköprülüler olarak el ele vererek ilçenin hizmetine kazandırdıkları Taşköprü MYO’nun 2012-2013 akademik yılında 8 bölüm ve en az 500-600 öğrenci kontenjanına ulaşacağını ve bunun tüm Taşköprülüler adına sevindirici olduğunu belirtti.

İnanıyorum SEKA Kağıt Fabrikası’nın özelleşmesi, Kendir Fabrikası’nın da kapanması ile zor günler yaşayan Taşköprü’nün, Taşköprü MYO sayesinde tekrar eski günlerine dönecek diyen Arslan, tüm Taşköprülülerin Taşköprü MYO’ya gelecek olan öğrencilere kendi öz evlatlarına okumaya gittikleri yerlerde nasıl davranılmasını istiyorlarsa öyle davranmalıyız, zor anlarında yanlarında olmalıyız, ulaşımından, konaklamalarına kadar yol gösterici bir görev üstlenmeliyiz dedi.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ın da Taşköprü MYO’ya her manada destek verdiğine dikkat çeken Arslan, Taşköprü MYO, 3 bin öğrenci kapasiteli kullanım alanı bulunan kampüsü ile ülke genelinde sayılı bir konumda. İnanıyorum kısa sürede Taşköprü MYO hak ettiği yere gelcektir. Fakat bu konuda tüm Taşköprülüler olarak üzerimize görevler düşmekte. Esnaflarımız giyim kuşamlarından sunumlarına kadar kendilerini yenilemeliler, vatandaşlarımız güzel bir evsahipliği üstlenmeli. Her konuda öğrenciler Taşköprü’den ayrıldıktan sonra güzel intibalar ile buradan ayrılmalılar ve ilçemizin doğal olarak reklamınıda bu sayede yapmalıyız" dedi.

Taşköprü MYO Müdürü Yrd. Doç Dr. Bahattin Aydınlı’da "Taşköprü’yü güzel günler bekliyor MYO adına. Geçen sene faaliyete giren elektrik bölümümüz vardı. Geçtiğimiz yıl açılan Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nde okuyan öğrencilerimiz ikinci sınıfa geçtiler. Bundan sonra ise öğrenci sayımızın hızla artacağını tahmin ediyorum. Açılacak olan İşletme Yönetimi, İlk ve Acil Yardım, Bilgisayar Programcılığı, Kontrol ve Otomasyon, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümleri ile öğretim görevlisi alımı için ilana çıktığımız ve Taşköprü MYO’yu ülke genelinde daha cazip hale getirecek olan Eser Koruma programı ile Taşköprü MYO önümüzde yıl 500-600 kontenjanla Kastamonu Üniversitesi’nin parlayan yıldızı olacaktır" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından vatandaşlar da görüşlerini aktardı. Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ın da şehir dışında olduğundan dolayı toplantıya katılamadığı belirtildi.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ