Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Hangi Sanatçıları görmek istersiniz

Hangi Sanatçıları görmek istersiniz
  • 13.09.2014
  • 1.416 kez okundu

SARIMSAK FESTİVALİ’NİN SANATÇILARINI BU YIL HALK BELİRLEYECEK

Ülke genelinde sayılı festivaller arasında yer alan Taşköprü Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’ne gelecek sanatçıları bu yıl halk belirleyecek. Her yıl birbirinden ünlü sanatçıları Taşköprülü hemşerileriyle buluşturan ve geçtiğimiz yıl Mega Star Tarkan ve Bengü gibi ünlü sanatçıların sahne aldığı Sarımsak Festivali’nde bu yıl sahne alacak sanatçıları vatandaşlar belirleyecek.

Taşköprü Belediyesi web sayfasında başlatılan ankette birbirinden ünlü sanatçılar yer alıyor.

5 Haziran akşamına kadar Taşköprü Belediyesi web sayfasında ve www.sarimsakfestivali.com internet sayfasında yer alacak anket aynı zamanda ilçe merkezinde bulunan okullarda yüz yüze yapılarak desteklenecek.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “Peygamberimizin 70 derde deva dediği İbn-i Sina’ların, lokman hekimlerin reçetelerinde kullandığı sarımsağın dünyada en kalitelisinin Taşköprü’de yetiştiğini tüm dünyaya duyurmak, Paflagonya’ya ev sahipliği yapmış Pompeiopolis Antik Kentimizi tanıtmak ve Taşköprü misafirperverliğini gelen dostlarımıza sunmak amacıyla her yıl Taşköprü Belediyesi olarak Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali düzenlemekteyiz. Taşköprü Belediyesi olarak bu yıl da 1-4 Eylül tarihlerinde 25.’sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivalimize gelecek olan sanatçılarımızı öğrencilerimiz ve halkımızla birlikte seçmeyi uygun gördük. Bu yılda uluslararası alandaki festivalimizin çıtasını daha da yükseltmek adına en güzel programı sunmak için var gücümüzle çalışmaktayız” şeklinde konuştu.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ